şükela:  tümü | bugün
10 entry daha
 • doktorlardan bitkinin etken maddesi ile beraber etkisi bilinmeyen zibilyon tane kimyasalı da kendisine tedavi amaçlı ve dozu göz önüne almadan vermesini bekleyen cahil beyanatıdır. zaten onca organik kimyacı da bir molekülü izole etmek ve akıl dışı oranlarda saflaştırabilmek için dünyanın maaşını boşuna alıyor. bu kimya firmaları, ilaç firmaları falan hep gerizekalı zaten.

  halbuki ne gerek var böyle şeylere?

  bakın bu kafadaki insanların düşünsel algoritmasını çıakartıyorum:

  1) görme sorunlarım var.
  2) internete gir.
  3) a vitamini iyi gelirmiş.
  4) a vitamini nede bulunur?
  5) havuçta!
  6) havucu götüme sokarsam çok daha net görürüm.

  kafa bu. bu kafadakilerin çeşitli saçmalıklarına örnek vereyim ki ne kadar salak bir çevrem olduğu anlaşılsın.

  bir arkadaşımın kuzeni ciddi alerjiler sebebi ile komşusu olan çok bilgili bir teyze sayesinde bir bitkiyi kullanmaya başladı. hatta o otu(adını hatırlamıyorum) aktardan alıp eve geldiğinde bizim yanımızda demledi. sözde bu bitkinin tüm alerjilere iyi gelmesi, baş ağrısını geçirmesi, hafızayı açması(!), böbreklere iyi gelmesi gibi tonla etkisi varmış.

  neyse; immünolojiye meydan okuyan komşusunu dinleyen bu arkadaş benim uyarılarıma rağmen bu sıvıyı yanımızda içti. 1-1,5 dakika içinde ambulans çağırmam gerekti. sözde alerjiye iyi gelen bu mucize bitkinin sebep olduğu alerjik reaksiyondan ölecekti neredeyse. ben orada olup yaşadığı şeyin ne olduğunu anlamasaydım(anaflaksi tecrübem var) muhtemelen kendisi şu anda gebermişti.

  yine benzer bir şekilde babama yüksek tansiyon için kekik suyu öneren bir akrabanın canına okumuşluğum var. (tansiyonu fırlatmanın en iyi yoludur)

  yine benzer bir şekilde karaciğer sorunları olan bir tanıdığa günde en az 10 bardak yeşil çay öneren birinin tavsiyesinin dinlenmeme önerisinde bulundum, dinlemedi ama beni dinlemedi. bir zaman sonda doktor bu salaklığından ötürü ağzına sıçınca bıraktı.

  yahu ben doktor değilim, ben bile bu yapılanların salakça olduğunu anlayabiliyorum. bir de doktorun bu salaklığı yapmasını bekliyorsunuz.

  edit: internetten yanığa yumurta sürülmesi önerisini uygulayan bir salak da tanıdım. bakteri üretmek için mükemmel besi ortamı olan yumurtayı ciddi yanmış koluna sürüp bir de sarıp beklemesinin ve bu işlemi birkaç defa tekrarlamasının ardından ertesi gün hastaneye kaldırılmıştır. doktorlar sayesinde enfeksiyondan ölmesi engellenmiş, doğal seleksiyon durdurulmuş, bu kişinin üremesi ve genlerini devam ettirmesi şansı verilmiştir. yeni nesilden ümidimi kesme sebebim budur.
63 entry daha