şükela:  tümü | bugün
5 entry daha
 • bu ara eskişehir'de sayıları patır patır artan 3.nesil kahvecilerin ilklerinden. bulunduğu sokakta kedd'le beraber nerdeyse hiç bir mekan yokken açılan, ardından sokağın bir dünya daha mekan çekip kahveciler sokağı olmasına sebep olan yer.

  huzurludur, saatlerce çöreklenirsiniz kovmazlar, üzerine yedikleri yemekten uzatırlar acıkmışsınızdır diye.

  biraz da aksidir sakınmazlar laflarını.

  kart geçmez, su satmaz*, çay satmaz, soda satmaz ama sodası varsa isteyene verir * , kahve satar, kahveyi olabildiğinde aracısız çiftçiden almaya çalışır.

  atölyesi vardır, yazın serin kışın soğuk. çıkar rahat rahat oturur işinizi yaparsınız, kenarına köşesine bir şeyler yazar çizersiniz, silmez de kimse yaptığınız gibi kalır. biraz daha sizin olur mekan.

  duvarında bir dünya, iki de bayrak vardır biri siyah / kırmızı *, diğeri gökkuşağı renginde. el yapımıdır duvarı da, sorarsanız gösterirler dükkanın eski halini, yoktan varolduğunu.

  şanslıysanız amatör bir sergiye denk gelebilirsiniz, kahvenizi alın sakin sakin dolaşın içerde, bir süre sonra gidecektir çünkü, yereldir, geçicidir, güzeldir.

  menüsü kalabalıktır ama menüden seçmek yerine sorun neler var diye, konuşarak zevkinize göre hazırlasınlar kahvenizi. sütsüz ve şekersiz şekilde sadece kahvenin tadını almaya hazır olun. gün gelip, dünyada kahve azaldığında, kıymeti arttığında, bütün dünyanın bu şekilde kahve içeceğini düşünürler, bilmem haklı mıdırlar.

  pazartesi gitmeyin, öğleden önce gitmeyin, dinlenirler, uyurlar, okurlar, açmazlar dükkanı, öyle çok çalışkan değillerdir, zengin olmazlar ki istemezler de.

  gidince bir selam verin, hal hatır sorun, çekinmeyin muhabbete girmekten. insan ayırmaz ama seçici geçirgendir biraz, çoğu kişi ya bir kere uğrar ya müdavimi olur.

  içerde her türlü insana denk gelebilirsiniz, bir gün çerkezce muhabbet eden iki amcayla, başka bir gün yüzüne *red lantern corps logosu çizilmiş bir italyan kızla karşılabilirsiniz.

  bir kenarda bilgisayar başında ekşide takılan birini görürseniz de selam verin, tanış olalım.
2 entry daha