şükela:  tümü | bugün
210 entry daha
 • yarış güvercinleri, başıboş kediler ve yalnız insanlar.

  hanım gavur. inanmıyor lan işte islamiyet felan. dini felan da yok. bildiğin düz ateist. bir hafta önce sesi geliyor içeriden biriyle konuşuyor. önce sandım kızımızla konuşuyor; ama sonra daha ufak tefek, ne bileyim bir bebekle konuşuyormuş gibi geldi. gittim baktım ikinci katın penceresinde bir güvercin, nasıl sevişiyorlar hanımla. direkt emir verdi "git güvercin yemi bul" diye. hanımcıyız şükür gittik bulduk.
  evde bayram havası güvercin mama yiyor diye. hanımla kız oturdular pencerenin başına bir sohbet bir muhabbet...
  ben de almanya güvercin birliğinin sayfasını buldum internetten. güvercinin bileğindeki kelepçeden okuduğum numaraları gönderdim. sahibi arıyormuş. aradı adam, dedi "o biraz dinlensin yuvasına döner"...
  leyla da yuvasına dönmez miydi? iki lokma yemek verecek vicdanını nerede yitirmişti kaçıran?
  dün evden çıkmadan okudum kötü haberi. çok zayıf yaşamaz diye barınağa bırakılmışken aldığımız 5 yaşına girmiş ite, antalya'da akşam koşusunda ölmek üzereyken bulduğumuz 8 yaşındaki kediye baktım. güvercin camda, gavur hanım yarı gavur kızım camın dibinde. ya bir canım sıkıldı 120 kilo adamım afedersin ufaldım ufaldım minicik kaldım. utandım bizim oralardan.
  bunun bir açıklaması olmalı, biz neden bir kısım "gavur"dan daha merhametsiz olduk? dini vecibelerimizi bu kadar yerine getirirken, merhametli atalara sahipken neden böyle olduk ?
  işin çözümü idam felan değil artık. üretim bandında sorun var, defolu malı imha ederek bir yere varamayız. devletimiz bir şey yapmazsa artık birlikler odalar dernekler kurulmalı. el birliği ile düzeltmeli insanları.
  tanrı yardımcımız olsun.
16 entry daha

hesabın var mı? giriş yap