şükela:  tümü | bugün soru sor
1 entry daha
  • - bir kez reklam yaptığım gerekçesiyle uçuruldum. sırf değişik bir fikri uygulayan bi firmanın başlığını açtığım ve o fikir ekşicilerin hoşuna gitmediği için... fikir de insanların stres atması için ücreti mukabilinde bi odaya kapanıp orada istediği eşyayı kırıp dökmesi konsepti üzerineydi. firmanın adını bile hatırlamıyorum ama ilginç gelmişti. biri reklam diye ispiyonladı, moderasyon da gözü kapalı kabul etti ve uçurdu. hem iftira hem de hakkını arayabileceğin bir merci yok. not: köfteci yusuf reklamı yapmak ve para kazanmak serbest. ama olmayan bir reklam yapmak yasak.

    - diğer uçurulmalarımın sebebi çok tepki çeken başlıklarımdı. küfür yok, hakaret yok, o zamanlar sosyal medyada devlet baskısı da yok, sırf kitlenin hoşuna gitmeyen laflar ettik diye bum diye uçurulduk en az üç defa. sonra da iktidarla muhalefet ruh ikizi deyince köpürüyorlar. aynı yasakçı kafa işte? hatta hükümeti çok daha anlayışlı bulduğumu söylemeliyim. bugünkü şartlarda muhalif kafa iktidar olsa adım kadar eminim ki ekşi diye mekan kalmazdı.

    neticede biz de durulduk, eski çılgınlıklarımız kalmadı. zaten başıma gelenlerin "öyle olması gerektiği ve ihtiyacım olduğu için" geldiğini ve başkalarını suçlamamın anlamsızlığına dair bilince ulaştım zamanla (uygulamada eksik kalsam da). yedek hesabımız da hiçbir zaman olmadı, yine uçurulursak delikanlı gibi sıraya girer, 6 ay bekler tekrar yazar oluruz. başımıza ne geliyorsa sorumlusu kendimiziz. sikinti yok krdş.