şükela:  tümü | bugün sorunsallar (1)
8039 entry daha
  • juventus'la 4 yıllık sözleşme imzalarsa kariyeri adına çok doğru bir karar vermiş olur.

    birincisi; 37 yaşına kadar üst seviyede, yüksek kontratla, yıldız oyuncu statüsünde varlığını sürdürme garantisi almış olacak. bu hem kulüp kariyeri açısından hem de milli takımdaki konumu ve devamlılığı açısından önemli. 4 yıllık kontrat demek bir sonraki dünya kupasına yine büyük yıldız statüsünde katılıyor olmak anlamına da geliyor. real madrid bugün itibariyle ronaldo'yu göndermek istemiyor olabilir ama 2 sene sonrası için aynı durum geçerli olacak mı soru işareti. real madrid'in başta neymar olmak üzere diğer süperstar veya süperstar adaylarına olan ilgisi ve böyle bir transferin gerçekleşmesi, ronaldo'nun başrolü paylaşması veya geri plana düşmesi demek olacaktır. juventus'a nazaran, real madrid'te bu durum çok daha olası.

    ikincisi; la liga'da real - barcelona rekabetinden dolayı ronaldo'dan istikrarlı üst seviye performans bekleniyor ve gelmediği takdirde çok eleştiri alıyor. seria a'da bu çapta bir rekabet yok ve bu ronaldo'ya daha konforlu bir alan yaratır. sezonun ilk yarısını düşük viteste geçirmek, kendini şampiyonlar ligine saklamak gibi. kariyerini üst seviyede sürdürmeye devam ederken, daha rahat/az eforla geçirme şansı da yakalamış olur.

    üçüncüsü; real madrid'de misyonunu tamamlamış sayılır. 5 senede 4 şampiyonlar ligi, 6 sezon üst üste şampiyonlar ligi gol krallığı ile başarılı bir noktada veya kimsenin başarısız diyemeyeceği bir şekilde bitirebilir. çünkü real madrid'de devam ederse bu başarı çizgisinin sürmesi pek olası değil ve bu durumda daha çok tartışılması muhtemel. zaten bazı kilit oyuncuların yaş almaya başlaması ve kadronun doymuşluğu ile real madrid'te 3 sene üst üste şampiyonlar ligi kazanmak gibi acayip başarının sürdürülebilirliği çok zor. tam bu noktada yeni bir sansasyonel transfer yapmak, yeni bir challange'a başlamak kendisi adına çok uygun. juventus'ta 4 senede illaki bir seria a kazanır + bir tanede şampiyonlar ligi juventus'ta kazanırsa daha büyük bir başarı yaşamış olur. çünkü real madrid'de bir şampiyonlar ligi daha almak artık o kadar büyük bir başarı olarak hanesine yazılmaz sadece mevcut yapıya bir kat çıkmış olur ama juventus'la kazanmak daha ekstra bir iş olarak görülür. 3 büyük takımla 3 büyük ligte hem lig hem şampiyonlar ligi almakla kariyerini daha da büyütmüş olur. o yüzden bu fırsatı değerlendirmeli bana kalırsa.
2683 entry daha