şükela:  tümü | bugün sorunsallar (1)
2285 entry daha
 • bundan sonra entrylerimde the red pill eleştirlerine ağırlık vereceğim demiş ve vakit darlığından dolayı detaylı bir eleştiri yapamamıştım. "vakit öldürdüğüm şu dakikaları buna harcasam fena olmaz" diye düşündüm. harcadığım emeğe değecek mi şüpheliyim ne de olsa başlık mavi haplılar, trp'ye fanatik bir şekilde bağlananlar, kırmızı hapı aldığını sanan mor haplılar, "trp demek kendini geliştirmek demek. taktik maktik yok kendini geliştir bam bam bam"cılar ve farklı tarzda saçmalayan insanlarla dolu.

  kırmızı hapı yuttuğu iddia edip de hala evlilik düşünebilenlerin çoğunun gerçekleri tam manasıyla görebildiğini sanmıyorum. bir de evleneceği kadında arayacağı özelliklerinden bahsederken ilk maddede "çok feminen olması" diyenlerin durumu çok acı.

  bir erkek evleniyorsa bu onun mavi haplı olduğunu mu gösterir? hayır. her evlenen insanı büyük resmi görememiş insan olarak etiketlemek yanlış. evlenmeyi düşünen trp erkeklerine sorulması gereken iki önemli soru şu: hangi sebeple evleniyorsun? evleneceğin kadında aradığın özellikler nedir?

  ilk soruya bir çok trpci erkeğin vereceği cevap "sadece çocuk amaçlı yoksa ne diye bu yükümlülüğün altına gireceğim" olacaktır. alternatif cevapları yok sayıp ikinci sorunun cevabına yoğunlaşacağım. "evlenilecek kadında aranması gereken özellikler neler olmalıdır?"

  bu soruyu sorduğunuzda her normal erkek gibi muhtemelen "çok iyi bir eş ve çok iyi bir anne olması" cevabını alacaksınızdır. şimdi bu tam ayılamamış arkadaşlara tokat etkisi yaratacak bir kırmızı hap daha veriyorum: "öyle bir şey yok!"

  hem çok iyi anne hem de çok iyi bir eş olabilecek kadın dünya üzerinde maalesef yok. bu kadınların hatası bile değil istediğiniz şey doğaya aykırı.

  twitter'da bol takipçisi olan bazı red pill yazarlarının sipariş verir gibi "evlenilecek kadın" tarifi verdiğini görüyorum. bunların evlenecekleri kadında aradıkları özelliklerin başında çok feminen ve kendilerinin sözünü dinleyen bir kadın olması geliyor. bir sonraki maddede ise çok güzel olması geliyor ve hafiften gülmeye başlıyorum. daha sonraki maddede "zeki olması" ibaresini görünce kahkahayı basıyorum. bazıları evlenecekleri kadının zeki olması gerektiğini dahi düşünmüyorlar ki onlara iki çift lafım var:

  "bak kardeşim. iq çok büyük oranda kalıtımdan etkilenen bir şey. bu yüzden çocuğunun annesi mümkün olduğunca zeki olmak zorunda. zekanın ne kadar önemli olduğunu muhtemelen biliyorsun ama bilmiyor olabileceğin şey bundan sonra çok ama çok ama çok daha önemli olacağı. ortalama ve altı zeka sahibi hemen hemen herkesin, hatta zeki olanların bile çoğunun işsiz kalacağı bir çağın eşiğindeyiz. en azından bugün doğan her çocuk günümüz standartları açısından dahi olmadığı sürece hayat kalitesi zeki olanlara göre çok daha düşük olacak ve kendilerini bunlarla kıyaslayıp mutsuz olacaklar. bu en iyi ihtimal. artık çağ en maskülen, en uzun boylu, siki en büyük, en agresif erkeklerin ya da memesi-götü en iyi gözüken kadınların değil zeki erkek ve kadınların çağı. zekayı çekicilikte temel faktör olarak görmeyen erkek içgüdüsüne de kadın içgüdüsüne lanet olsun ki durum böyle. elbette aptal bir anne sadece çocuğuna aptal genlerini aktarmakla kalmayacak çocuğunu yetiştirme konusunda sana kötü bir yardımcı olacaktır."

  özetle çocuğunu değil kendini düşünen bir adamsan zeki ve feminenlikte berbat bir kadın yerine seksi/feminen/submissive ve orta zekalı kadını seçebilirsin.

  e o zaman bulabildiğimiz en zeki kadınla evlenelim değil mi? zeki, yeterince feminen bir kadın bulup maskülen kişiliğimizle onu etkileyerek evin reisi olup... pardon?

  zeki bir kadınla evli olduğunu düşünelim. her şeyden önce senin iq'un onunkinden en az 10 puan değilse neden seni evin reisi olarak atasın. sırf sikin var diye mi? hadi diyelim ki ondan daha zekisin. belli bir iq seviyesinin üstündeki kadın muhtemelen hiç feminen değildir. feminenlik ve yüksek zeka nadiren bir arada bulunur. elbette geri zekalılık feminen dahilik maskülen özellik değil ama yüksek zekanın beraberinde getirdiği şeyler pek feminen değil.

  örneğin bir insan ne kadar cahil ve aptalsa o kadar fazla lidere ihtiyaç duyar ve o ölçüde itaatkar olur. bu sebeple zeki kadınların çok zeki erkekler tarafından bile domine edilmeleri zordur. game'deki standart taktikler çok zeki kadınlar üzerinde işe yaramayabilir.

  game'in evlilikte işe yararlığı konusunda şüphe yaratıcı bir durum da kadının yaşıyla ilgili. dikkat ederseniz trp erkeklere mümkün olduğunca genç kadınlarla birlikte olmasını söyler. bunun iki temel sebebi genç kadınların genel olarak daha güdüsel davranmaları ve self-esteemlerinin düşük oluşudur:

  https://cdn.psychologytoday.com/….jpg?itok=kqoftsil

  kadınların düşük self-esteemleri 22-32 yaş arasında büyük bir yükselişe geçiyor gördüğünüz gibi. self-esteem de yükseldikçe kadını geleneksel itaatkar ev kadınından lilith'e doğru taşıyan bir olgu. ve kadın yaşlandıkça yükseliyor. dikkat ederseniz çoğu erkeğin "başlarda çok iyi bir eşti sonraki yıllarda bana kafa tutan ve ipleri eline alan bir kadına dönüştü" dediğini duyarsınız. ne kadar self-esteem o kadar erkeğe itaatsizlik, erkeğin maskülen özelliklerinden daha fazla etkilenme. bu halt da daha güçlü ve daha yaşlı kadınlarda daha fazla bulunuyor.

  bir kızın self-esteem'i hangi yollardan düşürülür şu yazıda anlatılmış ama bu manipülasyonlar çok uzun süreli bir ilişkide uygulanır mı merak konusu:

  https://mattforney.com/crush-girls-self-esteem/

  bir de "özsaygısı/özdeğeri düşük bir kadından anne olur mu?" diye sormak lazım.

  tanımımı gereğinden fazla uzatmama gerek olmadığını düşünüyorum. trp'nin çizdiği ideal evlenilecek kadın tasviri iyi bir anne olmaktan çok ama çok uzak. bir kere feminen kadın demek erkeğe yük demek. kısa süreli ya da evlilikle bitmeyen ilişkiler açısından güzel ama iş evliliğe ve çocuğunuza anne olmaya gelince asla çok feminen bir kadınla olmanızı tavsiye etmem. öyle olmayan kadına da game falan sökmez.

  rahmetli mavi tavuk evlenilecek kadında aranacak en önemli özellik başlığında ne demişti hatırlayalım:

  "dişi olmamasıdır.

  bakın gençler, abi nasihati dinleyin, evleneceğiz insanı tartarken, ne kadar dişi olduğunu ölçün.

  ne kadar az dişiyse o kadar doğru insandır. çünkü dişilik bir hastalıktır."

  kısaca the red pill nasihatleri maalesef evlilikte başarıya ulaştırmaz ve sizi iyi bir baba yapmaz. uyarmadı demeyin. ya da bu acı gerçekle yüzleşmek yerine illa tecrübe ederek öğrenmeyi deneyin.

  edit: bir de "doğru kadın"ın nasıl bulunacağı mevzusu var ki o da ayrı bir sıkıntı. bu konuda önemli otoritelerden, kadınları etkileme konusunda hiçbir sıkıntı çekmeyen, bu işlerde epey dirsek çürütmüş roosh v'ye göre flört bile eş seçimi için yeterli bir yöntem değil:

  http://www.rooshv.com/dating-doesnt-work
629 entry daha