şükela:  tümü | bugün soru sor
 • saygıdeğer ekşisözlük ahalisi, size danışmak istediğim bir konu var. müsadenizle anlatayım:

  gelecek ay yapılacak olan sürücü kursları odasının başkanlık seçimleri var ve ben adayım, başkan olmak istiyorum yani. sürücü kursları odasının en iyi başkanının ben olacağımı düşünüyorum. çok açık ve net söylüyorum bu odanın görüp görebilceği en iyi başkan olacağım allah'ın izniyle. diğer adaylara da söylüyorum her gördüğümde kimse kusura bakmasın, ben varken odaya üye olanlar size oy vercek değil ya. hele bir rakibim var rüstem kalın diye bir adam, öğretmenmiymiş neymiş eskiden, bu işler öyle öğretmenin becerebileceği işler değildir kesinlikle. bakın şimdi çok enteresan, bu zata 5 tane koyun verin, 5 tane keçi verin kaybeder geri gelir. üstelik bana da habire iftira atıp duruyor, yok geçmişim de üç kağıtçılık falan varmış, yok milleti kazıklıyormuşum falan, yok dünya kadar param varmış. yav sen kimsin, hepsi külliyen yalan, benim tek servetim nikahımdan kalan yüzüğüm. şimdi burdan okursa diye söylüyorum dediklerini ispat etmen gerekir, ispat etmezsen namertsin, müfterisin bay rüstem.

  fakat, aramızda kalsın benim bir problemim var, benim ehliyetim yok ve başkanlık şartı için ehliyetin olması diye madde koymuşlar. sen de alsaydın be kardeşim diyenler vardır muhtemelen içinizde, aslında almak için zamanım vardı geçmişte ama bir türlü fırsatım olmadı, çalışamadım, tembellik ettim, gençliğimde futbol düşkünüydüm, oturup ehliyet sınavı çalışmak yerine hergün top peşinde koştum ve bir türlü alamadım şu lanet olası ehliyeti.

  asıl sormak istediğim soru şu: bütün bunların ötesinde ben çok iyi araba kullanabiliyorum, evet ehliyetim yok ama süper bir soförüm. ehliyetin olmadan nasıl öğrendin sorusunu sorarsanız, kaçak göçek öğrendim işte mahalle aralarında arkadaşlardan, eş, dost, konu komşu bana özet geçtiler ve bir türlü öğrendim araba kullanmayı. yasak olmasına rağmen de süre süre süper bir şoför oldum. ama ehliyetim yok. hem iyi şoför olmasam da sorun değil ki çevremde bir sürü ehliyeti olan arkadaşlarım var, hem arkadaş çevremdeki en popüler insan benim, ben konuşurken hepsi sus pus beni dinlerler, ehliyet de neymiş. sonuçta sürücü kursu odasına başkan olacağız, önemli olan hitabet gücü değil midir?

  fakat ne yazıkki şimdilik böyle bir madde var oda seçimleri için, şimdi ben ne yapmalıyım bu durumda? acaba diyorumki sahte bir ehliyet çıkarsam halledebilir miyim bu işi. yüksek yerlerde tanıdıklarım falan var aslında, çok sağlam bir sahte ehliyet düzenletip bu işi çözebilirim kökünden. marmara sürücü kursu ile görüştüm bu konuda bana yardımcı olabilceklerini söylediler. zaten geçmişte bu marmara sürücü kursunun yanında tamirane vardı ben biraz orda takıldım evet üniversite yerine geçmez biliyorum ama sürücü kursunun sahibi burdaki emeklerimin zayii olmaması gerektiğini ve işimi kısa yoldan halledeceklerini söylediler. aslına bakarsanız sürücü kursunun sahibini de tanıyorum bir zamanlar benim altımda çalışan bir işçiydi yani mecburen halledecekler istemeselerde.

  aslında sistem değişse daha iyi bana sorarsanız, bir insan çok iyi araba sürüyorsa ve mükemmel bir hitabet gücüne sahipse benim gibi neden ehliyete ihtiyacı olsun ki? saçma yani ehliyet almak benim gibi insanlar için. neyse ben bi sahte ehliyet çıkarayım da en iyisi, o beni bir müddet idare eder, sonrasında, sürücü kursu odasının da başkanı olduktan sonra zaten kendim değiştireceğim bu maddeyi.

  saygılar.
2 entry daha