şükela:  tümü | bugün soru sor
55 entry daha
  • dheepan,un prophete gibi cannes'da oldukça ses getiren filmlerin yönetmeni jacques audiard'ın imzasını taşıyan, başrollerinde marion cotillard ve matthias schoenaerts'in yer aldığı 2012 yapımı dram ağırlıklı film. eski ihtişamından uzak kalmış fransız sinemasının son dönemdeki en başarılı yönetmenlerinden biri olan audiard'ın yine insanı allak bullak eden filmlerinden biri.

    filmin işleyişi ağır, senaryo kurgudan öte gerçek gibi hissettiriyor, oyunculuklar olması gerektiği gibi abartısız ve ölçülü.filmdeki kamera teknikleri ve açıları muazzam. karakterlerin yüzündeki yoğun duygular en yalın haliyle yakalanmış. film ağır işleyişine rağmen her dakikasında kendinize yüzlerce soru sormanıza neden oluyor. sevgi her türlü zorluğun üstesinden gelebilir mi? 10 saniye sonrasının kesin olmadığı bir dünya'da maddenin önemi nedir? kaybedene kadar elimizdekilerin değerini bilmiyoruz.sağlık, iş, ilişki. oraya ne koymak isterseniz.. yetinmek nedir, mutlu olmak nedir bilmiyoruz. bizlere dayatılan yargıları,dikte edilen algıları yıkmak adına hiçbir şey yapmıyoruz.

    film değil de sanki kötü giden hayatınızı yoluna koyun, aklınızı başınıza alın dermişcesine çekilmiş görüntülü öğüt tadında.

    puanım: 6/10
1 entry daha