şükela:  tümü | bugün
33 entry daha
 • youtube’da dolaşırken videosuna denk gelmiştim daha önce. çok esrarengiz bir olay olduğu için etkilenmiştim ara ara aklıma gelirdi hatta.
  bugün tesadüfen id kanalında ‘’horror at the cecil hotel’’ programına denk geldim ve bu olayın belgeseli olduğunu anlayınca kilitlenip izledim.
  internette sözedildiği gibi programda psikolojik sorunlarının varlığıyla ilgili birşeyden sözedilmedi. anlatına göre polis bu olaya kesin kaza, intahar ya da cinayet diyememektedir. otopsi raporunda ölüm sebebi boğulma olarak tespit edilmiş herhangi darp boğuşma ya da tecavüz izi yokmuş. alarmlı çatı kapısından tek başına geçip su tankına tırmanıp 10 kiloluk kapağını kaldırıp sonra da çıplak şekilde içine girip kapağı içerden nasıl kapattığı sorusuna bi cevap bulunamayışı çözümlenememesinde ki en büyük soru işareti.
  çalışanların dediğine göre çatıya anahtarsız bir giriş olduğunda resepsiyonda ki alarm ötermiş fakat anahtar varsa direk giriş oluyormuş. anahtarı olan 2 çalışan var ve o kişilerinde şüphelendirecek herhangi bir durumu yokmuş polis araştırmasına göre.
  otelde ki kameraların çoğu çalışmadığı için yeterince kamera görüntüsü elde edilememiş. asansör videosunda ki en büyük detay ise videonun 54 saniyelik kısmının editlenip silindiği. resmi olmayan polis söylemine göre videoda 2 kişi daha olduğu ve o kişilerin olayla bi bağlantısı bulunamadığı için zan altında kalmamaları adına bilerek silindiği. bunun dışında en büyük gizem ise elisa’nın cep telefonu hiçbir zaman bulunamamıştır ve ölümünden 28 gün sonra elisa’nın telefonu aracılığıyla sosyal medya hesabından ‘yalnızlığı ve kendini herkesten soyutlamış kişi’yi temsil eden bi tarot kartı paylaşılmış. bazılarının tahminine göre onu öldüren kişi bu paylaşımı yapmış.
  telefondan bir paylaşım yapılıp hala nasıl yerinin tespit edilemediği gerçekten çok garip.
  gece gece içime fena işledi..
9 entry daha