şükela:  tümü | bugün
  • demet akalın, aleyna tilki, hande yener, hadise gibi isimlerin hit olduğu bu ülkede, yıllar öncesinden yapılmış, halen bıkmadan ve usanmadan dinlenilen, müzikal alt yapıları, sözleri ve yorumlarıyla bugünlere ve geleceğe uzanan, yapıldıkları dönemde kıymetleri bilinmeyen parçalardır.

    böylesi parçaların derlendiği bir liste yapılsa 1990'ların çoğu müziğini eklemek gerekir. ama kendi adıma atlayamayacağım ilk parça cemali ikilisinden duymak istiyorum parçası olur. diğer bütün parçalarını da eklerim.

    edit: cemali; parçalarındaki sözler, müzikal zenginlik, müziğin kalitesi, vokal tarzı, kliplerindeki güzel detaylarla o gün "maalesef" zamanının ötesinde bir çalışma yapmıştı ve anlaşılamamıştı. sonrasında ülkeyi bırakıp, yanlış bilmiyorsam disneyland'da hamburgerci işletmeye başlamışlardı. sonrasında parçaları emre aydın, zerrin özer gibi isimler tarafından seslendirildi, insanlar öğrendi bu isimleri. 2 yıl önce, yeni albüm hazırlıkları yaptıklarını söylemişlerdi. bekliyorum, beni o yıllara geri götürün abi...

    edit: imla
673 entry daha