şükela:  tümü | bugün
84 entry daha
 • biraz podcast mantığının doğası gereği olduğunu biliyorum ama ufak bir eleştirim olacak. konuşulan konular genelde yazılım-online marketing v.b. internet bazlı sektörler üzerinde dönmeye başladı.

  sorun şu ki herkesin hayali "next big deal" olmak. ama oraya gelene kadar bu güzel dostlarımızın bahsettiği yeteneklerin /fikirlerin kullanılacağı reel sektörlerin de dikkate alınması gerekiyor diye düşünüyorum.

  mesela iot konusunun reel sektörle oluşturacağı sonsuz ihtimaller zincirinden çıkacak bir ürün çok daha hızlı globalleşebilme kapasitesine sahipken ve bu konuda bütün dünya ciddi bir yarış içerisindeyken bizim burada front-end developerlığın detaylarında boğulmamamız gerekiyor.

  hangi sektörler dönüşüm aşamasında? bunlarla alakalı regülasyonlar neler, global şirketlerin bu regülasyonlara uyumu konusunda firmalar ortaya çıkmış mı ? çıkmamış ise biz bir girişim yapıp sektördeki bu boşluğu doldurabilir miyiz ? slack kanalında bu mantıkla kurulup bir iki sene içerisinde global hale gelen firmaları da bir kaç defa paylaştım ama orada da konu saas ekseninde tıkanıyor.

  eleştirim bunu hiç yapmamaları değil elbette, mesela bir bölümde laboratuar'da elmas üreten arkadaş gelip yaptıklarını anlatmıştı onu dinlediğimden beri etrafımda kaç kişiye anlattım bilmiyorum. harikulade bir girişim ve reel olarak karşılığı olan bir iş. ülkeye katma değeri paha biçilemez ve benzer mantıkta çoğalması gerekiyor böyle girişimlerin.

  neyse çok uzattım, kısacası podcast'in eksenini pogramlama, yazılım dili, online marketing, crm v.b. işlerde uzman olmayanların da anlayıp katkıda bulunacağı bir eksene genişletirlerse ben kendi adıma daha mutlu olurum.
57 entry daha