şükela:  tümü | bugün soru sor
8 entry daha
 • “wiky watch 3” modelini aldığım çocuk akıllı saatidir. bu saati tercihimin nedeni aşağıdaki özelliklerle birlikte, saatin ülkemizde kullanılıyor olmasıdır, yoksa onlarca marka var.
  550-600 tl arasında olduğundan aliexpress’ten 120 tl’ye aldım, 14 günde geldi. gelirken gümrükte vergi kesilmedi. 60 gün sonra imei nedeniyle kapanırsa btk’ya 170 tl ödemem gerekecek, bazı arkadaşlar bunun gerekmeyeceğini söylüyor, ama bence ödetirler. (ödesem de yarı fiyatına geliyor)

  vodafone’dan dijital yaşam tarifesinden hat alıyorsunuz (12 ay taahhütle ayda 10 tl)

  3. serinin bir farkı ekranının dokunmatik olması, diğer farkı da üzerinde kamera olmasıdır. ama kameradaki özellik süper: siz cep telefonunuzdaki uygulamadan “uzaktan kamera” bölümüne giriyorsunuz, saatin kamerası o anda fotoğraflar çekip size gönderiyor.

  konuşma performansı, ses kalitesi iyi. kamera kalitesi düşük ama yeterli.
  aldığım günden beri denemeler yapıyorum, konum bulma özelliğini çok başarılı buldum. yukarıda neden beğenilmemiş bilmiyorum.
  uygulamadan saat rehberine 15 numara kaydediyorsunuz, sadece bu 15 numara saati arayabiliyor, çocuk da istediğinde bu 15 numarayı arayabiliyor.
  3 tane numarayı da acil durum numarası olarak kaydediyorsunuz, çocuk saatteki sos tuşuna basılı tutunca bu numaralar “acil çağrı” bildirimiyle aranıyor.
  ayrıca adım sayma (ve buradan yürüme mesafesi-yakılan kalori vs) özelliği, sesli mesaj gönderme özelliği (çok kullanıyoruz), alarm, konum tespiti, ayak izi (gidilen yolun çizimi), elektronik çit tanımlama gibi özellikleri var. türkçe dil desteği var. basit bir “4 işlem” oyunu var.
  “toplantı modu” tanımlayabiliyorsunuz: mesela çocuğun derste olduğu 8:00 - 13:00 saatleri arasında saate aramalar ve mesajlar gelmiyor.
  çocuk saati kolundan çıkarırsa ve bir de saatin şarjı %10’un altına düşünce telefonunuza uyarı geliyor.
  alırken dikkat 1: iki üretimi var, birinde türkçe var diğerinde yok. sipariş verirken gözden kaçırmayın. 2:ilk kurulumda “cihaz çevrimdışı” hatası veriyor, google’dan aratın çözümü hemen bulursunuz (sms yolu) 3: 1-2 usd pahalıya alın, güvenilir satıcıdan alın 4: takip numarası isteyin, takipli gönderilmesini isteyin.
  bir sürü markayı araştırırken bu tarz bir makale aradım internette ama bulamadım, bizden sonrakilere faydamız olsun.

  edit: 90 gün sonra saat kapandı. telefonlarda olduğu gibi imei kaydı için btk’ya 170 tl ödemem gerekiyormuş. bir akrabamızın pasaportundan hallediyorum. saat (120 + 170 = 290 tl)’ye gelmiş oldu, yine de türkiye fiyatının yaklaşık yarısıdır.
  bu arada kullandığımız 90 gün boyunca çok memnun kaldık.
2 entry daha