şükela:  tümü | bugün soru sor
  • cem yılmaz'ı karikatürist olduğu yıllardan beri takip ederim. sonradan sonraya yaptığı stand-up gösterilerini de izledim. ancak dikkat ettiğim bir husus varki sürekli tekrar yapan, yani yıllar boyu aynı espriyi öldürene kadar suyunu çıkaran başka birini görmedim. kurduğu cümlelere nokta koymadan gülmeye başlaması da ayrı detay tabiki.

    bizim insanımızda adamı yeteri kadar zengin etmiş olacakki saçma sapan bir sürü arabası var. galeriye koyup satsa 50 yıllık masrafını çıkarar. topluma faydalı bir işi var mıdır bilemem. okul veya kütüphane yapmış mıdır hiç bilemem. arabaya para bağlayana kadar üretim tesisi kursa orta ölçekli bir anadolu kenti kadar istihdam sağlayabilirdi.

    yaptığı işlerde sanata dair bir şey de yok. kemal sunal'ın 80li yıllardaki göndermelerinin 50de 1i olamaz tabi ancak biraz da olsa bir gönderme beklendi ancak apolitik tavrını sürdürmeye de devam ediyor. nükleer santraller konusunda fikrini merak ediyorum mesela. onu da yarın öbür gün anadolu'daki mutantlar diye bir esprisine veya filmine malzeme ederse şaşırmam.

    sonuç olarak cem yılmaz başarılıdır ancak komik değildir. zeka seviyesi düşük insanlara belaltı espriler yapan bir komedyendir.
135 entry daha