şükela:  tümü | bugün soru sor
 • içişleri bakanlığı, mardin'in midyat ilçesinde pkk'lı teröristlerce düzenlenen saldırıda şehit düşen polis memuru abdullah ümit sercan (28) için, eşi ingilizce öğretmeni özay sercan'a (34) tazminat olarak fazla ödeme yaptığını belirterek, paranın faiziyle iadesini istedi. nakit parası olmadığını belirten sercan, 7 gün için faiziyle 29 bin 178 tl 45 kuruş ödemezse icraya verilip haciz işlemi yapılacak.

  icra takibi başlayacak

  özay sercan, eşi şehit düştükten sonra kendilerine yatan tazminatla oğlu için ev aldığını söyledi. yetkililerin 2 yıl sonra kendisini aradığını kaydeden sercan, “yetkililer bana, ‘o paranın 23 bin tl küsuru size ait değil. o parayı anne ve babaya vermek üzere geri istiyoruz’ dedi. ‘ancak elimde nakit param yok. ödeyecek durumum da yok’ dedim. onlar da bana, ‘o zaman da mal varlıklarınıza el konulur’ dedi. en son dün elime icra takibinin başlayacağına dair kağıt geldi” dedi.

  anne – baba haklarından feragat etmedi

  kayınvalidesi ve kayınpederinin haklarından feragat etmesi halinde dosyanın kapanacağını kaydeden özay sercan, “bu süreçte polis, şehit annesi- babasına ‘para zaten yabancı bir yere gitmemiş. torununuz ve gelininize gitmiş. eğer bu hakkınızdan feragat ederseniz sıkıntı kalmayacak’ diyor. ama anne ve baba bu haklarından feragat etmiyor. bu süreç sonunda da bana icra takibi başlatılacak” diye konuştu.

  kaynak
5 entry daha