şükela:  tümü | bugün
556 entry daha
 • 1-0 benfica üstünlüğüyle sonuçlanan maç. şimdi maçla ilgili değerlendirmelere gelirsek;

  cocu takımın eksikliğini ve dezavantajlarını çok iyi bildiği için oyunu rakibe bırakıp önde baskı kurmadan arkada kalabalık bir oyun planı ile oynadı. bu planda hücum varyasyonları karamboller ve hızlı kontra ataklardı ama bunları ilk 60 dakika hiç uygulayamadık. fakat savunma anlamında 1-2 aksaklık dışında ilk 60 dakika boyunca planı uyguladı takım. ama 65. dakika itibariyle takımın fizik olarak inanılmaz düşmesi ve yeterli rotasyonu olmaması sebebiyle istediği plan çökmeye başladı ve baskısını artıran ve oyunu 3. bölgeye yıkmayı başaran benfica savunmada önce ısla'nın ama büyük ölçüde topu elinin altından kaçıran volkan'ın hatasıyla golü buldu. bu golden sonra benfica 2. gol için yüklendi fenerbahçe ise zaten yetersiz olan hücum rotasyonunu kullanmaya çalıştı ama nafile. soldado ekici ve barış hamlelerini ele alırsak soldado çok güçsüz sakatlığı çok etkilemiş zaten kolunda alçı veya bandaj vardı çok risk almadı.

  ekici ise geçen yıl söylemiştim profesyonellik dışı bir transferdi oynamamış bir oyuncuyu 6 ay idman yapmamış bir oyuncuyu vefa diyerek takıma katmanın acısını çekiyor fenerbahçe.

  barış ise ekstra şutu gol olsaydı belki kahraman olacaktı ama o şut dışında çok heyecanlıydı ve zaten kısa sürede pek varlık gösteremedi. ama o attığı şut gösteriyor ki ilerleyen zamanlarda iyi bir futbolcu olacak. en azından etkili şut silahı olacaktır.

  alınan sonuç ve rövanş konusu:

  takım 1-0 kaybetti ve ben çok mutluyum. ben 2-1'lik bir mağlubiyeti yeğlerdim ama 1-0 da hiç fena değil. içeride benfica'nın bu kadar rahat olamayacağı aşikar. taraftar desteği iyileşen ayew ve biraz daha riske edilebilecek bir soldado hücum anlamında bizi 1-1.5 devir yukarı ivmelendirir. bu şartlarda golü bulabiliriz. savunma anlamında ise bugün bu kadar yorulmuş olmasına ve deplasmanda olmasına rağmen 1 gol yiyen ve öyle aman aman karşı karşıya pozisyon vermeyen fenerbahçe içeride taraftar desteği ile yükselen adrenalin yorgunluğu öteleyecektir en azından 80 dakikalık bir enerji ile fenerbahçe'nin en azından 1-0'ı bulacağına yürekten inanıyorum.
181 entry daha

hesabın var mı? giriş yap