şükela:  tümü | bugün sorunsallar (1)
1093 entry daha
 • rüya görmek, normal karşılandığı için nasıl çılgınca bir şey olduğunun farkında değiliz. göz göre göre uçarak bambaşka alemlere gidiyor ve geri geliyoruz. eğer rüya görmek diye bir şey olmasa, bu fikir çok ütopik gelirdi. uyuşturucu kullanmadan, hem de her gün yapabilme imkanı...

  müzik de böyle bir şey. dinlerin çoğunda ayin, meditasyon, zikir, adına ne dersen de, başka bir diyara uçmak için senkron sözler söyler ve/veya bir ritim tutarlar. binlerce yıldır birbirine zıt dinlerin bile ortak noktalarındandır müzik. ister geçmişe git, ister geleceğe, ister göklere.

  insanı ne derece uçurma gücüne sahip olduğunu anlatmaya çalıştım yukarıda. bu yüzden "şu tarz müzik dinliyorum" demeye karşıyım. çünkü her yere uçmak isteyen bir bünyem var ve her müzik dalında sizi uçuracak bir baba kesinlikle var.

  bazen coolio ile varoş mahalleme uçarım. bazen enrico macias ile cezayir'i terk etmek zorunda kalan adamla aynı gemiye binerim. bazen dr.alban'ın beni nijerya'da gezdirmesine izin verir, bazen killa ile kreuzberg sokaklarında graffiti yaparım. lindemann'la güneşin doğuşunu, babamla güneşin batışını izlerim. hooker amcayla gece boyunca sallanır, sabah vega ile tunalı'da kahvaltı yaparım.

  örneklemeler sonsuza uzanır. ben de müzik adındaki bu sonsuzluğun içerisinde her çiçekten bal almaya çalışarak uçmaya devam ederim. siz uçamıyorsanız, yeterince yaşamamışsınız demektir. uçmak isteyip uçamıyorsanız, belki daha kaliteli müziğe ve kaliteli ses veren cihazlara yönelmelisiniz. kaliteli ekipmanlarla dinlediğiniz müziğin farkına inanamazsınız. bunun için yeşillendirip soranlara da yardımcı olabilirim.

  ayrıca buralarda bir yerde şu sözün geçmesi gerekiyor: (bkz: #77596546)

  müzik çok büyük bir nimettir. bunun farkında olanlara bol müzikli günler dilerim.
385 entry daha

hesabın var mı? giriş yap