şükela:  tümü | bugün
593 entry daha
 • şahsımca gelmiş geçmiş en iyi 5 konsoldan birisidir (diğerleri için: (bkz: nes), (bkz: snes), (bkz: playstation 2) ve (bkz: nintendo 3ds) ).

  bu konsol ile yapabilecekleriniz, günümüz normlarında bile bir hayli fazladır ve rakibi olan playstation 3'ten kat be kat üstündür. türkiye pazarına geç girmesi ne yazık ki hak ettiği değeri görememesine sebeiyet vermiştir.

  multimedya özellikleriyle ve arkasındaki microsoft desteğiyle, rakibi sony'nin hep birkaç adım önünde kalmıştır. ufak bir hatırlatma: ps4'e "external harddrive" özelliği, çıkışından çok sonra gelmiş olmasına karşın, bu konsol, kendi halefi olan xbox one'dan bile önce harici 1tb'lik driveları desteklemekteydi.

  teknik olarak daha stabil ve yumuşak framerate sunmaktaydı ve bu yüzden profosyonel oyuncular tarafından tercih sebebiydi. karşılaştırma videolarında, aynı oyunu daha crisp, canlı ve yüksek frame'li olacak şekilde performe edebilmesinin sebebi de konsolun gücünün bir göstergesidir.

  yine arayüzü aşırı kullanışlı ve pratiktir. sony ps3 zamanındaki gibi ultra yavaş ve hantal bir shop sekmesine girmeniz gerekmez; dijital oyunlarınız, demolarınız, videolarınız hemen ana menünün üstündedir ve dilediğiniz an oyun arama-bulma ekranına girebilir, oyunların sistemsel özellikleri, içerikleri hakkında bilgi edinebilirsiniz. oyun küllüyatının çok geniş ve serverlarının da hâlâ işlek olduğunu hatırlatmak isterim.

  şu an xbox one'da olan pek çok özelliğin, üretimi durdurulduğunda 10. yaşını kutlayan bu güzide konsolda olduğunu bilmek cidden olağanüstü.

  oyun oynarken müzik dinlemek, uyku modunda download yapmak, herhangi bir flash belleği veyahut harddrive'ı depo olarak kullanabilmek, oyunları isteğe bağlı olarak bu drive'lara yükleyebilmek ve bu vesile ile hızlı çalışmalarını sağlamak, netflix, twitch, spotify, internet explorer, youtube gibi online multi-medya sunucularına da sahip olması, xbox 360'ın sahip olduğu güzide özelliklerdendir.
49 entry daha