şükela:  tümü | bugün soru sor
1233 entry daha
 • adamın kafasında sistem yok. sabır ne zaman gösterilir biliyor musunuz sevgili arkadaşlar? 2.5 aydır takımın başında olan bir teknik direktörde en ufak bir ışık gördüğünüz zaman gösterilir. peki siz cocu'da nasıl bir ışık gördünüz?

  hangi sezona başlarken fenerbahçe'nin bu kadar berbat olduğunu gördünüz? hangi teknik direktör geldiğinde? 6 tane resmi maç yapılmış, 4'ünü kaybetmiş takım, 1 tane galibiyeti var, berbat ötesi oynuyor, ne savunma yapabiliyor, ne hücumda varlık gösterebiliyor ama sabredelim. peki sabredelim. ne olmasını bekliyorsunuz sabrın sonunda?

  takımı üstüne kurduğumuz alex gitti, orta sahanın kalbi emre gitti, fenerbahçe bu kadar berbatlaşmadı. daum'un kendine has bir tarzı vardı. aykut hoca garanticiydi. ersun hoca hücumcuydu. vitor yine garanticiydi. advocaat'ın da kendine has bir üslubu vardı. cocu ne? hücum mu oynatıyor, savunma mı yaptırıyor? ikisi de yok. cocu'nun sistemi yok. cocu türkiye gerçeklerinden uzak.

  adam maça yeni transfer ettiği bir oyuncuyu önliberoda oynatarak başlıyor. takım maçın ilk yarısında ezim ezim eziliyor, buna rağmen 1-0 önde geçiyoruz ilk yarıyı. ikinci yarıda yine aynı. maç 1-1 oluyor, cocu duruyor. 2-1 öne geçiyoruz, cocu duruyor. 2-2 oluyor, cocu duruyor. 2-3 geriye düşüyoruz, cocu önliberodaki oyuncuyu çıkarıp mehmet topal'ı sokuyor oyuna.

  sen ne yaptın şimdi cocu? geçen sezon aykut hoca gole ihtiyaç olduğu zaman sağ beki oyundan alır, dirar'ı sağ beke çeker ve bir hücumcuyu oyuna sokardı. valbuena olurdu bu genellikle. kendi sisteminden de çok feragat etmeden, maçı kazanmaya çalışırdı. genellikle de başarılı olurdu bunda. cocu'nun 2-3 sonrası aklına gelen tek şey mehmet topal'ı oyuna almak ve oyuna sokabiliği kadar forvet sokmak. belki gol atarlar kafalarına gözlerine çarparsa top.

  bu adama sabrediyoruz ama en sabredilmesi gereken adamlara sabretmiyoruz, onları itin götüne sokuyoruz. çünkü cocu bey ali koç tarafından getirildi. yazık. fenerbahçe'yi iki üç sosyal medya ergeninin oyuncağı hâline getiren ali koç yönetimine de yazıklar olsun. fenerbahçe'yi resmen dinamitledi yeni yönetim. aykut kocaman'ı gönderiyorsanız yine gönderin ama cocu resmen getirilmiş olmak için getirildi. işte 1 sene daha gitti, hiç kimse umutlanmasın. daha dikiş tutmaz bu takım.

  fenerbahçe gibi bir takım ligde 4 maçta 3 mağlubiyet alıyor, yeni malata, göztepe, kayseri gibi takımlara yeniliyor, yenilmekle de kalmıyor rezil futbol oynuyor, kayseri'ye kendi evinde eziliyor ve aman susun geçiş dönemindeyiz goygoyu yapıyorlar. komik. gerçekten çok komik.
1694 entry daha