şükela:  tümü | bugün soru sor
6 entry daha
 • bitirdiğim ve beğendiğim dizidir efendim. nedeni ise kaynağa sadıklık ve kurgusal alanların kaynak alanını fazla işgal etmemesidir.

  --- spoiler ---

  birkaç açıdan cast çok kötü ama performanslar iyi. zeus'un ve akhilleus'un siyahi olması başta olmak üzere, helen'in çok da genç olmaması bunların arasında sayılabilir. bu zihindeki efsanevi ve büyüleyici algıyı yıkabilir. 2004'teki truva truva filmi bu açıdan daha iyiydi.

  diğer bir taraftan dizi gayet güzeldi. mitolojik ögelerle gerçek karakterlerin iç içe geçmişliği kitaba sadık kalındığını gösteriyor. troya savaşı'nın aynı zamanda tanrıların da savaşı olduğunu biliyoruz ve dizide de tanrılar sık sık savaşa dahil olmaya çalışıyor. bunu sık sık görüyoruz. bu açıdan da iyi. hatta biraz daha ileri gidersek eğer cast açısından kusursuzluk olsaydı yani akhilleus ilyada'da geçtiği üzere "altın saçlı" olsaydı, cast ekibi cast seçiminde kör göze parmak yapmış olmasaydı bu dizi rome ayarında bir dizi olabilirdi. bunu göz ardı ederek konuşursak rome ayarı bir dizi olduğunu söyleyebiliriz.

  spoiler
  --- spoiler ---

  seviliyorsun hector.
4 entry daha