şükela:  tümü | bugün
6 entry daha
 • bunun biraz daha advanced hali vardır ki şöyledir:

  - bir grup genç bir evde/tatil beldesinde/mahallede/okulda bu oyunu oynamaya karar verirler.
  - oyuncu sayısı kadar kağıt alınır -küçük tabi bunlar- birinin üstüne polis, birine katil diğerlerine ise vasıfsız yazılabilir (yazılır da)
  - kağıtlar herkese çektirilir. o sırada polis amca "ben polisim gençler" der. (böylece katilin toptan çuvallama olasılığı yok edilir)
  - katilin akşam yemeği -ya da belirlenen bir toplanma saati- ne kadar bir kurban seçmesi ve kurbanı bir şekilde öldürmesi gerekir -ki bu öldürme şöyle cereyan eder: "bak kuzucigim, saatimiz 15:42, ben seni arkadan yaklaşıp boynumu keserek öldürüyorum." kurban makus kaderine boyun eğer.
  - akşam toplanılır ve kurban ortaya çıkar. eğer "beni saat 15:42'de duş alırken arkamdan yaklaşıp boğazımı keserek öldürdüler" der ise katilimizin kurbanın mal sevgilisi olduğunu, bir vatan evladı duş alırken kapıyı kilitlemeyi akıl edeceğinden hemen anlayabiliriz. oysa ki dese "ben 15:42'de bakkala gitmek üzere kapıdan çıkarken arkamdan yaklaşıp boğazımı kestiler" o zaman işe heyecan gelir, renk gelir.
  - bu aşamadan sonra polis amcanın görevi, ölen vatandaşımız hariç herkesin 15:42'de nerede olduğunu, ne yaptığını, kendisini gören olup olmadığını soracaktır, edindiği bulgular ile katili tesbit etmeye çalışacaktır. opsyonel olarak ceza/ödül eklenebilir.
18 entry daha