şükela:  tümü | bugün
  • hic mustafa sandal sevmeyenlerin bile genelde cok sevdikleri iki sarkida ortakligi olan müzisyen. gercekten de mustafa sandal'in ilk ve ikinci albümlerinde söz ve müzigini bülent tezcan ile yaptigi iki sarki her iki albümün de gizli hazinesi gibi parlamaktaydi. ilk albüm suc bende'de yer alan ve 'yoklugunda cok kitap okudum, aradim; neredesin nerede...' seklinde sözleri olan neredesin adli sarki ve ikinci albüm gölgede ayni 'da yer alan iki tas corba adli melodik olarak cok farkli ve zengin bu iki sarkida bülent tezcan imzasini görmekteyiz. kendisiyle ilgili bilgilerimin bununla sinirli olmasi bir anlamda üzücü; cünkü kendisinin ne bir albümüne ne de baska albümlerde yer alan bir sarkisiyla karsilasmak nasip olmadi.

    edit: bu arada aklima geldi mustafa sandal 'in adini ben ilk kez ajda pekkan'in seni sectim albümüne verdigi vazgecme adli sarkiyla duymustum. iste bülent tezcan bu sarkiyi da mustafa sandal ile birlikte yapmisti.

    edit 2: bu arada ipelies 'den yeni gelen bir habere göre yonca evcimik'in en basarili sarkilarindan biri olan haberin olsun'un bestesinde eslik etmis mustafa sandal'a.
310 entry daha