şükela:  tümü | bugün sorunsallar (1)
986 entry daha
 • genelleme yapılmadan her doktorun konumuna göre belirlenmesi gereken maaştır,

  şimdi her doktor aynı işi yapmaz hatta tıp doktoru ünvanı olup da hasta ellemeyen doktorlar var onları da hastane,acil doktorlarıyla bir tutamazsınız.

  112 ambulans komuta doktoruna verdiğiniz para çoktur, çünkü orada sıradan lise mezunu görevli ne yapıyorsa doktor da aynı işi yapıyor ve hatta daha da az vermelisiniz,çünkü 112 doktoru demek ya telefon başında oturup gelen çağrılara bakıyor demek ya da ambulansa binip hastaya gidiyor demek ,her 2 durumda da aldığı para çoktur.çünkü bu işleri ayda sadece 7 gün yapıyor evet yanlış duymadınız ,7 gün nöbet tutup 23 gün yatış yapıyor aldığı para 7 bin civarı..olmaz.ayrıca hastaya recete yazma hakkı,muayene hakkı bile yoktur 7 gün çalıştı diye bu para ödenmez.

  bir de tsm doktorları var ki tamamen masa başı devlet evrak memuru,bunun da maaşı çoktur.

  aile hekimleri 10 civarı alıyor ,olmaz, devlet memuru gibidir,önünde ekranda gelen hastaya göre modülden yaşını kilosunu vs girip reçetesini ekrandan görüp kendinden birşey katmadan reçetesini yazıp gönderiyor,bu da olmaz,bunun da maaşı çoktur.

  acilde çalışan doktor da aynı bu paraları alıyorsa orda da sıkıntı büyük demektir,acilde çalışan ,hastane koridorlarında birebir hasta tutan asistanlara ,uzmanlara ise yukarıda bahsettiğim 3 gruptakiler gibi aynı ödemeyi de yapamazsınız.
  eger yaparsaniz bunun yansıması halk sağlıgına olur,yüksek verimli acil,hastane,kısaca gerçekten halk sağlığı isteniyorsa bu doktorların maaşı derhal en az 3 katına çıkarılmalıdır.

  edit1-özelden küfür edecek şu yukarıdaki 3 gruba dahil dr ler, ben olayın iskeletini söyledim,senin kongrelere, ev köy ziyaretlerine gidiyor olman yukarıdaki çalışma temponun içinde olan etkinliklerdir, her meslek extra katılımlarını bir anlatır şaşarsın...üstelik bu yaptığın extralar 112 de ki dr nin 7 gününü değistiriyor mu ,hayır 7 gün çalışıyor ne olmuş ayda 2 kongreye toplantıya katıldıysa...

  edit2-medeni ülkelerde doktor saatlik ücret alır,12 euro dan başlar ,bulunduğu hizmet basamağına göre aylık alır ,boyle hepsi aynı kefeye konmaz.
289 entry daha