şükela:  tümü | bugün
225 entry daha
 • venom benim için spider-man’in en büyük korkusu ve kabusudur. bu yüzden spider-man’in hem çizgi romanlarında hem de animasyon serilerinde söz konusu venom olduğu an karanlık bir hisse kapılırsınız. fox kids’in yayınladığı spider-man the animated series venom’u hemen bir hatırlayalım. simbiyot örümcek adam’a yapıştığı andan itibaren güç zehirlenmesini yaşayan peter’ı hatırlayalım. shocker’ı az kalsın öldüren kahramanı hatırlayalım. sonrasında eddie’ye yapışan simbiyot’un örümcek adam’ı tüm new york halkı arasında maskesini çıkarışını, örümcek hislerinin venom üzerinde işe yaramadığından her an saldırı yiyecek korkusuyla paranoyaklaşan ve dolunay’a baktığında bile venomun silüetini gören parker’ı hatırlayın. o zamanlar biz çocukları gerizekalı yerine koymadıkları için vahşet, korku her türlü şey rahatça işlenebiliyordu. ancak bunları hatırlatmamın sebebi venom’un nasıl kötü, bencil ve katil ruhlu bir simbiyot oluşunu sizlerin de hatırlaması içindi.

  filmde böyle bir venom yok. olmadığı gibi çok fazla konuşan (spider-man stili), espri yapan, alıngan ve insanlık uğruna iyiliğe dönüşen bir karakter yaratılmış. hele hele origin meselesini nasıl kurtaracaklar diye düşünürken hiçbir şey açıklamamaları beni üzdü.

  --- spoiler ---

  venom’un görünüşü filmde de gördüğümüz sıvımsı halidir. asıl hali ise spider-man’e yapıştığı için ona benzemesidir. filmde ise geldiği gezegenden daha adının venom olduğu ve tiplemesinin ise spider-man benzeri olduğunu anlıyoruz. yani tamam spider-man yok ancak görünüşünü açıklayamadınız bile. açıklayamıyorsanız çekmeyeceksiniz.

  filmin iyi yanı ise elbette başta tom hardy, sonra ise she-venom’u görmekti. bilmeyenler için venom çizgi romanlarda ilk başta kadın olarak düşünülmüştü ancak bu fikirden vazgeçilerek bizim bildiğimiz hali tercih edilmişti. kadın halini erkek cgi’dan çok daha beğendim ve bunu atlamamaları harikaydı.

  e bir de carnage.

  --- spoiler ---

  bu arada film anlattığım kadar berbat değil. ben çizgi romandan bu kadar sevdiğim bir karakteri bu halde görmenin üzüntüsünü yaşadığımdan böyle konuşuyorum. yoksa gayet zevkle izlenebilecek 10 üzerinden 6.5’luk bir film.
364 entry daha