şükela:  tümü | bugün soru sor
17 entry daha
 • olmamış bir başka netflix filmi. korku filmi değildir. gerilim ve merak üzerine film.

  anladığım kadarıyla netflix olması gerekenden az bütçe ve zaman veriyor sonra böyle filmler ortaya çıkıyor. filmin hikayesinde bir sorun yok, ama akışı,anlatışı ve bağlantıları sorunlu.

  --- spoiler ---

  filmdeki kopuklukları ve sorunların aklıma gelenlerini listeliyorum. sanırım filimler aceleye geliyor ve bu yüzden bunların sayısı artıyor.

  1. ana karakter diğer arka karakterlerle hiç iletişim kurmuyor ama en sonda bir kadın çıkıp gel bay koş bay bekliyoruz bay diyor. kadın için o adam hiç kimse hatta süpheli ve tehlikeli biri aslında.

  2. filmin sonundaki acele neden? bekleyen geminin bir saati yoktu sanırım, e o zaman koşmayın. anlaşılan; film sonu tansiyon yükseltmek için hepsi koşturuyor.

  3. adam kilisede delik deşit oldu ama onun en yakını iki kişi onu bırakıp önden koşarak kaçtılar. koluna girmeleri gerekti.

  4. cadı mı druid mi nedir, tam anlatılmadı. sanırım celt dinine ait bir druid'ti. ama druid'lerin kanla beslendiğini hiç duymadım.

  5. yönetim çok hızlı el değişti. 2 gün önce adamdan çok memnundu toplum, evvelsi gün eller havaya. ama ertesi gün nalet olsun reise, yaşasın yeni kral. böyle ufak toplumlarda herkes birbirini iyi tanır. güven kolay kaybolmaz veya kazanılmaz. eski adamın taraftarı kalmalıydı en azından.

  6. eğer her canlı ölü doğuruyorsa. insanlar bunu fark eder ve inançlarını kaybetmeye ve de gitmeye başlarlar.

  7. eğer gıda sıkıntısı varsa gidip balık tutun, ama bu da yok. bu tarz film'i kaliteli yapıcak detaylara dikkat ettim ama yoktular.

  8. filmin en önemli anlarından birinin aslında pek bir etkisi yoktu filme. oda ateşe verilmesi. serbest bıraksa başkası yine köle yapar ilerde diye düşündü sanırım. ama bu ana hikayeye etkisi yok. serbest bırakıp köyü yaksa (köyün nasıl yandığı da net değil) yine aynı yere ulaşırdı olaylar.

  başka eklenebilcek elbet vardır ama daha fazla kafa yormaya gerek olmayan bir film kanımca.

  --- spoiler ---

  çerez bir film olmuş ne yazık.
14 entry daha