şükela:  tümü | bugün sorunsallar (6)
23327 entry daha
 • queen grubunun ünlü gitaristi brian may hakkındaki bazı bilgiler hem ufkuma katkı sağladı, hem de hem queen hem de brian may hakkında duyduğum saygı ve hayranlığı birkaç katına çıkardı...

  - brian may, fizik, metematik ve uygulamalı matematik alanlarında eğitim aldı. londra ımperial college'de matematik üzerine çalıştı . fizik dalında fen fakültesinden mezun oldu. yetmedi astrofizik alanında doktorasını yaptı.
  - yaptığı müziklerde fizikten her zaman yararlandı. ses dalgalarının yayılmasını müziğine yansıttı
  - queen grubunun freddie mercury ve roger taylor ile birlikte kurucusu ve baş gitaristidir. freddie öldükten sonra solistliğini de üstlenmiştir.
  - müzisyen ve astrofizik uzmanlığı dışında çok iyi de bir fotoğrafçıdır. 3 boyutlu özel teknikler kullanarak stereophotography alanında ödül kazanmıştır.
  - queen grubunun en ünlü parçalarından "we will rock you", "tie your mother down", "ı want ıt all", "fat bottomed girls", "flash", "hammer to fall", "save me", "who wants to live forever", and "the show must go on". gibilerinin yaratıcısıdır.
  - 16 yaşında kendi eliyle bir şöminenin tahtalarından yaptığı red special ismini verdiği gitarı çalmaktadır.
  - brian may gitarını çalarken pena yerine 5 penny bozuk para kullanmaktadır. bu para ve kendi özel gitarı sayesinde ile penanın çıkaramadığı kendine has ses efektlerini yaratabilmektedir.

  https://en.wikipedia.org/wiki/brian_may
9091 entry daha