şükela:  tümü | bugün sorunsallar (2)
4570 entry daha
 • sonra vücut geliştirmeciler neden ölüyor diyorlar. adam spordan 45 dakika önce yemek yiyorum diyor. bir de bunu övmüş, tavsiye etmiş.

  beyler mide çalışmaya başladığında vücuttaki kanın nerdeyse hepsini sömürmeye başlar.

  sen bir de spor yapmaya kalkarsan kalbin bu sefer kaslara da yoğun şekilde kan pompalamaya başlar. hem mideye hem kaslara yoğun kalp pompalanınca kalbin şok geçirir.

  eger gençsen, sağlıklı bi bünyen varsa mide bulantısı, belki baş dönmesi falan yaşarsın (hiçbir sorun da yaşamama ihtimalin var sonuçta intihar edip ölmeyen insanlar da mevcut) biraz yaşlı ya da sağlıksızsan bi gün bi bakmışsın hoop kalp krizi. yazık ne de sağlıklıydı spor yapardı niye öldü bu acaba??? kader işte tüh tüh tüh tüh vadesi dolmuş. he dolmuş dolmuş. kimse spordan yarım saat evvel köfteleri götürmüş demeyecek tabi.

  yemek yedikten sonra ilk yarım saat seks dahi yapmayın. yemek yedikten sonra yüzmeyin, yürümeyin bile bırak sporu falan.

  öğün tükettikten sonra ilk 2 saat spor kesinlikle ama kesinlikle yapmayın. mecbursanız ve sindirmesi zor şeyler yemediyseniz (kırmızı et, yoğurtlu yemekler vs) 2 saatten sonra spor yapabilirsiniz ama bu işin ideali 3 saattir. hatta sindirmesi zor ağır yemek yediyseniz minimum 3.5 saatten öne spor sakın yapmayın.

  ha karnın açtır. spordan 1 saat evvel elma ya da enerji verici fıstık ezmesi, badem, fındık, kahve vs tüketebilirsin. sıkıntı yok.

  aman diyeyim burdaki cahil cahil yzan merdiven altı badicilerine uymayın sonra bu tavsiyelerle hayatınızın fak-badisi olmasınlar.

  ek olarak:
  soğuk su ile karışmış protein tozu 10-15 dakikada sindirilir.
  süt ile karışmış bi protein tozu daha uzun süreler sindirilir.
  sıcak su ile karışmış protein tozunun sindirimi de biraz uzar.

  bi öğünde 60 gramdan fazla protein alınırsa o kısım sindirilmez evet. yani oturup yarım kilo tavuk gömmektense 2 ayrı öğün 250 şer yemek daha mantıklı. (bu son bilgiden çok da emin değilim, uzman görüşü varsa dinlerim) bi araştırma okumuştum. 20-30 gram arası öğün başına ideal protein alımı diyordu. 60 a kadar vücut kayıpsız kullanır diyordu. ne kadar doğru dediğim gibi emin değilim.
2179 entry daha