şükela:  tümü | bugün
54 entry daha
 • 21.yüzyılda hala araba dediğimiz aracın üç tane birbirinin aynısı görünümde sikko pedaldan oluşan düzenekle çalışmasının da katkıda bulunduğu kaza.

  biz kadınlar görsel detaylarla birşeyleri ayırt eden canlılarız. ben mesela yolumu hep dükkanlara göre bulurum. sağ sol şeklinde değil dükkanlara dikkat ederim. vitrinlerin rengine tabelasına tabelanın rengine bakarım.

  keza çoğu kadın itiraf etmese de sağını solunu koluna eline taktiği takılar sayesinde ayırır. takılarını çıkartınca bazen sagi solu karıştırır.

  allah böyle yaratmış. bu demek değildir ki araç kullanmayacağız. mecburuz özellikle de çalışan bir kadın mecbur.

  ama şu birbirinin aynısı üç sikko pedalı farklı renklere boyasalar emin olun böyle kazalar çok nadir yaşanır.

  ehliyetim var 10 senedir ancak araç kullanmıyorum. şu an bir araca binsem hangi pedal hangisi asla ayırt edemem.

  cinsiyetcilik yapmak bu işin çözümü değil. kadinlar da araba kullanmaya mecbur bu devirde belli ki. sorun su ki arabalar da yollar da erkek beynine göre yapılıyor bu değişmeli. ayna ne amk mesela kadın beyni aynayı yan tarafı arka tarafı kontrol etme aleti olarak algılayamaz çok zor geliyor. mühendisler başka çözüm bulsun buna mesela kamera koysunlar ayna yerine.

  anlatabiliyor muyum kadın beynine uygun çözümler uretilsin. balığa diyorsunuz ki ağaca çık yapamayınca da sen kazmasın. böyle bir mantık yok.

  yaralı çocuklara acil şifalar diliyorum inşallah kalıcı hasar olmaz.

  ozetle: kadın beyni ve erkek beyni farklı arkadaşlar. farklı şeylere dikkat ediyoruz. farklı görüyoruz çoğu şeyi. entrymin amacı arabalar kadın beynine hitap edecek şekilde dizayn edilirse kadın sürücülerden kaynaklı kazaların çok daha az yasanacagidir. ıki cinsiyet farklı yaratildi diye hayatı erkek beynine göre dizayn etmek ve kadınlara "buna uyamiyorsan salaksın" demek bence asıl salaklık.

  araba kullanmayisimin tek sebebi ise rahatıma çok düşkün olmam ve trafikte dur kalk yapip park yeri arayip kendimi yormak yerine taksiye binip arka koltukta keyfime bakmayı tercih etmem.

  mesaj kutuma gelen cinsiyetçi mesajlara gelince, bir kadın olarak cinsiyetçi muamele görmeye öylesine alışkınım ki artık umrumda bile olmuyor ateş olsanız yakacaginiz yer curmunuz kadardır.

  bu dünyada herşey baştan erkeklere göre tasarlandı diye buna uymamiz gerektiğini kim demiş?
310 entry daha