şükela:  tümü | bugün
12 entry daha
 • tanım: uyku sırasında sebebi bilinmeyen uyaranlardan ötürü, bireyin cinsel isteğinin artması ve fiiliyata dökülmesi.

  muzdarip olduğum rahatsızlıktır. önce ne zamandan beri var derseniz, 20li yaşların başında, gayet düzenli cinsel hayatımın olduğu bir dönemde başlamış fakat ben farkedene kadar 26 yaşında ne olduğunu ciddi şekilde öğrenmiştim.
  sosyal bir insansanız eğer hayat kalitenizi inanılmaz etkiliyor.
  nasıl farkettiğimi, farkedene kadar neler olduğunu kısaca izah edeyim. farkettiğim zaman şu şekilde oldu. bir akşam arkadaşlarla ufak tefek alkol alıyoruz, sarhoş değiliz, araç kullanacak durumum da olmadığından arabayı otoparka bırakıp, evim de uzak olduğundan, bir arkadaşa kalmaya geçtik. grup kalabalık ve herkes aynı evde kalacak. yatak yok vs. beni samimi olduğum bir kız arkadaşla eşleştirmişler. bunlar böyle ilişmeden yatar uyur diye. öyle mi oldu? hayır. bir kaç saat uyuduktan sonra sabah 6 gibi biri beni uyandırdı.
  -naaaapıyorsun yaa?
  -hı?
  -ordaki ne öyle?
  ben uykudan felçli kalkarım deyim yerindeyse.
  -anlamıyorum ne diyorsun?
  -arkanı dön, yat uyu.

  sonrasında ben sabah uyandım üstüm başım giyinik, gayet rahat bir şekilde, bir de üstüne hatırlamadığımdan, hiç bu konu konuşulmadı. bir süre geçtikten sonra bu arkadaşla bir kere ikimiz oturduk, bira içiyoruz yine. "ya sen geçen akşam naptığımızı hatırlıyor musun?" diye başladı, her şeyi anlattı.
  ulan meğer 1 kere olmamış. bir kaç kere uyarmış, en sonunda kız da tahrik olmuş falan fistan. güme gittik. benim ne olduğuna dair hiçbir fikrim yok.
  utandım, yerin dibine girdim.
  dahasında ben bu olayın üstüne günlerce düşündüm "acaba başkasıyla da oldu mu?" diye. velhasıl kelam 7 sene geçtikten sonra, kısa süreli görüştüğüm biri oldu. benzer bir olay yaşandı. kendisi haftasonu sabah işe gideceğinden beni uyarmayıp, kalkıp salondaki kanepede uyumuş.
  akşam buluşunca anlattı, böyle böyle oldu ama ben biliyorum bunu dedi. nasıl lan? bu bir hastalık, adı var bak, seksomnia.
  yanında uyuduğun insanlara ulaş, eğer bir bok yediysen özür dile, durumu anlat, gerekirse ben anlatayım gibi nasihatler aldıktan sonra aklıma gelenleri tek tek aradım. 4 kişi onayladı. allahtan açık fikirli insanlardı da "biz seni biliyoruz, bir terslik vardı zaten diyip" geçiştirdiler.
  20li yaşların başındayken sevgilim olan arkadaşı aradım, tabi o zamanlar "evleneceğim bu kızla" diyorum. güzelce bir ağzıma sıçtı başka konulardan dolayı, başka şehirdeydi kendisi. 3 günlük tatili fırsat bilip atladım gittim.
  affettirmem gerekiyor kendimi, zira 4 yıl boyunca, bayağı bilinçsiz şekilde taciz etmişim. kız arkadaşım olması bunu değiştirmiyor sonuçta. affetmedi o ayrı, hatta 33lük bira bardağını kafama vurdu. allahtan ikisi de kırılmadı, biraz şişti o kadar.

  velhasıl kelam hastaneye gittim. ürolog taşak geçip gönderdi, psikiyatr da benzer bir tepki verdi. klasik antidepresanı yazdı gönderdi.
  yıllar yılları takip ediyor, yaklaşık 10 yıldır bunla uğraşıyorum. geçenlerde benim gibi seksomniadan muzdarip biriyle tanıştım. bir arkadaşım yönlendirmiş. 21 yaşında çocuk, ağladı telefonda. abi kimsenin yanına uzanamıyorum korkudan diye. zaten öyle; uzanmayacaksın.
  dip: tek gecelik durumları aramadım ama eminim olmuştur birkaç tane daha. okuyorlarsa hepsinden özür diliyorum. elimde değil.
5 entry daha