şükela:  tümü | bugün
45 entry daha
 • aha vallahi bende de var bu hikayeden.

  dönem: 352 kd.
  yer: kütahya hava er eğitim tugayı
  tarih: eylül 2013

  acemilğin 4-5. günü gibi bir şey. eğitimlerden birinin arasında bir komutan geldi hatırlamıyorum rütbesini. "gençler aranızda tenis oynamasını bilen var mı? kısa dönemsiniz siz bilirsiniz böyle şeyler." diye bağırdı. ben de üniversitede oynamıştım 1-2 yıl kadar. kaldırdım elimi, aklımda "ya komutanlar oynayacak adam arıyor, ya da çoluğuna çocuğuna öğretecek adam." fikri var.

  birkaç arkadaş daha kaldırdı elini, hatta sonradan öğrendik ki biri rahmetli fahri ikiler'in oğluymuş. 4 kişi bizi aldılar başka bir komutanın odasına götürdüler.

  velhasıl komutan geldi. dedi "eee gençler anlatın bakalım ne kadar biliyorsunuz tenis?". tabi hepimiz bir federer bir nadal edasıyla döktürüyoruz "yok şu kadar oynadım şöyledir böyledir." diye. komutan da yokluyor "kaç set üzerinden oynanır?" falan diye, tabi herkes patır patır cevaplıyor.

  ve sonra bombayı bıraktılar kucağımıza.

  "gençler şurada yeni asfalt dökülmüş bir alan var, oraya bir tenis kortu çizin de biz de oynayalım."

  ..............

  gidenler bilir, askerde ne duyarsan duy vereceğin cevap "emredersiniz komutanım!" olmalı. tabi biz de böyle söyledik. sonra başladık "yalnız komutanım bize sahanın tam ölçüleri gerekir." vs vs. tabi onlar internetten buldu getirdi, bize de boya ve fırça verdiler. biz akabinde uzunca ip, çivi ve bant da istedik çizgileri düz çekebilmek için.

  yaşadığımız şoku atlatmak biraz aldı tabi. herkes "oooh iyi ya tenis oynayarak gömeriz acemiliği!" diye düşünürken bir anda elimizde boyalar, tugay karargahının yan tarafına kort çizmeye başladık. yalan yok işimize de geldi. eğitimlerden uzak durduk, yemek sırasında direkt geçtik öne vs. işi de güzelce yaydık. "komutanım ikinci katı da geçelim dayanıklı olsun!" diye diye 2 günde bitecek işi 8-10 günde bitirdik.

  sonra işi çok beğendiler dediler "ya biraz öteye de voleybol sahası çizin madem?!". "emredersiniz komutanım!". hop, 5 gün de oradan. böyle böyle yedik acemiliği. =)

  ama işin komik yani şu... normalde saçma bulacağın bu işle gurur duyuyorduk! yemin törenine ailelerimiz geldiğinde hepimiz götürdük gezdirdik! hatta fotoğraf da çektirdim önünde. ekip de buydu. resmen bağlamıştı bizi.

  sonuç olarak, atlayın kardeşim biliyorsanız. uğraşsanız bile boktan bir şey çıksa bile keyifli bir anınız olur!
385 entry daha