şükela:  tümü | bugün
70 entry daha
 • mükemmele yakın bir film olmuş. ellerine sağlık damien chazelle
  müzikler, sesler, çekim açıları, oyunculuklar her şey çok iyiydi. ryan gosling film için epeyce çalışmış, bu çok belli oluyor. filmden sonra sonunu bilseniz bile buruk ve yorgun ayrılıyorsunuz salondan.

  herkes sesler şöyle kötü, çok yakın çekim var biraz genel olsaydı, neden çok sarsılma sahnesi var yazmış.

  şunu merak ediyorum arkadaşlar bu kadar yakın çekim ve o yaşanan gerginliği anlatmak için yapılan klostrofobik hisler için bulutların sempatikliği, yıldızların güzelliğini çekmeyecekti herhalde. yani yakın çekim olmasa absürt olurdu bir sürü insan ölmüş, herkes gergin ne bekliyordunuz? ayrıca o sarsıntılar seyirciye daha fazla geçsin acaba hasar mı alacaklar, ölecekler mi(hikayeyi bilsek bile) sorularına bizi itmek içindi.

  marslı ile karşılaştıran olmuş gözlerim kanaya kanaya okudum onları! boşverin izlemeyin siz zaten.

  ayrıca amerikan propagandası kelimesi almış başını gitmiş. e biz mi aya gittik, adamlar gittiler bu kadar kayıp yaşamalarına rağmen vazgeçmediler ve gitmişler yani bırakında haklı gururlarını yaşasınlar. ayrıca eleştiren ekipleri, protestoları, isveç çakısı, neil'in çıkışları derken gayet de eleştirel yanları da perdeye yansıtılmış.

  ödül sezonunda neler olur bilmem ama film çok iyi. özellikle görüntü yönetmeni ışık kullanımında çok başarılı. umarım emeği taçlanır ödül sezonunda.
87 entry daha