şükela:  tümü | bugün
56 entry daha
  • sen git "nazilerin ilk kurbani biz olduk, oy bizi anschluss ettiler" diye aglak maniler düz, yahudi soykiriminda topu almanya'ya at, ama hirvat fasistleriyle birlikte ikinci dünya savasi sirasinda balkanlar'da yapmadik pislik birakma, sonra da yugoslavya'nin parcalanmasi sirasinda insanlik suclari isleyen savas suclularini iade etmedigi icin müzakere baslangici ertelenen ayni hirvatistan'i, mük kemmel bir atlayisla türkiye'ye karsi koz olarak kullan. 1683'te "barbar" türklerin viyana'yi kusatmalarini, sanki daha dün olmuscasina, hala ders kitaplarinda minicik cocuklarin kafasina kazi, türkleri 17. y.y.'dan itibaren kana susamis barbar sürüsü olarak resmeder, yontar ve nitelendirir iken gayet hümanist bir tavirla merzifonlu kara mustafa pasa'ya ait oldugu iddia edilen kafatasini bir kac yil öncesine kadar müzende ele güne sergile, alti üstü 250 bin müslümanin yasadigi ülkende dinimiz, kültürümüz elden gidiyor propagandasi yap, üstüne de jörg haider gibi bir baris ve kültür elcisini iktidara tasi, bu yüzden ab ile iliskilerin donma noktasina götür, ama arada ufaktan tirsarak haider'i uzaklastir, türkiye icin imtiyazli ortaklik diye yapmadigini birakma, abd'den "ne yapiyon lan sen kanguru kilikli, ha sen ötekiydin di mi? her neyse, ne yapiyon lan sen habsburg pisekari?" diye telefon gelince de, "yok biz öyle bir sey demedik, türkiye'nin tam üye olmasi taraftariyiz, evet efendim, sepet efendim" diye öyle bir kivir ki nesrin topkapi'yi gölgede birak. iste size alplerin incisi, avrupa'nin yemyesil kalbi avusturya. nieyyt, sözlükten topladik yigitleri dört nala geliyoruz, üstelik bu sefer ückagitci kirim hanini gözcü yapmayacagimiz gibi, en son kablosuz teknolojiyle donattigimiz lagimcilarimizi firincilariniz tarafindan farkedilemeyecek kadar da sessiz calistiracagiz; polonya'dan da artik ordu falan degil, gelse gelse göcmen isci gelir bundan sonra. bittiniz oglum siz!
    yok be saka yahu, siz hala 1683'e takili kalmissiniz be kuzum, ama olmaz ki böyle, coluk cocuga ayip oluyor, nicht wahr?

    dipnot: mozart'a laf söyletmem bak, onun yeri ayri, zaten, özsalzburglular kiraathanesinde cayci söyledi, babasi kusatmada esir alinan humbaracibasi sebinkarahisarli mahmut efendi imis, saraya alinmis, sonra olaylar gelismis...
329 entry daha