şükela:  tümü | bugün soru sor
6 entry daha
 • arkadaşlarımın bir günde hallettiği fakat benim aşağıdaki evreleri geçirmeme rağmen hala bir sonuça ulaştırmadığım yoklama.

  gün1: eve gelen yoklama belgesindeki "verem sonuç tama belgesi" ni almak üzere en yakın kızılay şubesine gidilir, kapalı olduğu görülür. oradan taksimdeki verem savaş derneğinin yolu tutulur.
  verem savaş derneğinden öğrenilir ki bu belge için film çekilmesi gerekmektedir ve bu film için saat 9:00 da gelinmesi gerekmektedir. ertesi gün bitiririm edasıyla evin yolu tutulur.

  gün2: film çekilmek için verem savaş derneğine gidilir, bi güzel film çekilir. fakat sonuç ancak saat 2:00 da verilebilmektedir. anlaşılır ki o gün sadece film alınabilecektir. o gün 2:00'de film alınır ve ertesi gün şubeye gidip artık bitiririm hayali bir kez daha belirir aklınızda.

  gün3: sabah 9:00'da askerlik şubesine gidilir. evrak kayıt a gidersiniz ve sizi yabancı şubeye gönderirler. şubenin kapısının açıması beklenir. açıldığı anda içeriden görevli biri "bugün ..... dan dolayı saat 2:00 den önce işlem yapamıyoruz" der.
  aynı gün 2:00 da gidilir sıraya girilir. belgeleriniz alınır fakat kurul toplantıda olduğu için ertesi gün gelmeniz istenir.

  gün4: sabah tekrar askerlik şubesine gidilir. olay memura anlatılır. "memur faks çekilmiş, onay gelmemiş askerlik şubesini arayın" der. ararsınız, şubeniz "komutan toplantıda, çıkınca onaylatıp göndericez" der. beklemez gidersiniz ve 2 de tekrar şueye gelirsiniz. size tekrar faks gelmediği söylenir. tekrar şubeyi ararsınız, biz gönderdikk derler.. sonra faksınız yeni gelen faksların arasından çıkıverir. birbuçuk saatlik sıradan sonra sizden diplomanızın aslı istenir. "e siz dün bakıp aldınız fotokopileri ya!" dersiniz. fakat işlemez.. ertesi gün diploma aslıyla gelin askeri hastaneye muayene için sevk vericez denir..

  not: baştan da söylediğim gibi işlemler haala bitmemiştir. kendime iş edindim artık bunu, sabah 8:00 akşam 5-6..

  edit: devamını da yazayım da tam olsun.

  gün5: sabah 8 de tekrar askerlik şubesine gidilir, askeri hastaneye sevk alınır. askeri hastaneye gelindiğinde kapıdaki görevli ikibuçukta gelicen der.. adama edebiyat ve bir adet marlboro yapıldıktan sonra içeri girilir.. evraklar teslim edilir, ve 1 saatlik beklemenin sonunda sağlamdır raporu verilir. tekrar askerlik şubesine dönülür. evrakların son düzenlemesi yapılır vee mutlu son!
24 entry daha