şükela:  tümü | bugün soru sor
 • çocukları taciz ve sosyal medyadan koruma derneği tarafından enes batur, danla biliç ve kerimcan durmaz'a çocukların zihinsel ve fiziksel gelişimini olumsuz etkiledikleri gerekçesiyle dava açılması durumudur.

  kaynak

  edit: özelden çok mesaj geldi. özellikle çaylak arkadaşlar dava açılmasına destek verdiklerini belirtiyorlar. burada elbette sorumsuz ebeveynlerin payı büyük... fakat milyon tane aboneye hitap eden youtuberların da sorumluluk bilinci olması gerekiyor. hele de hedef kitlesi 06-18 yaş arası olanlar... (#82359950)'da da belirttiğim gibi tamamen sorumsuz eylemler var.

  @marques de pombal ve @galantis'in hatırlatmasıyla beni de oldukça şaşırtan bir ekleme yapayım da çocuklar üzerindeki etkisi iyi anlaşılsın.

  1 2 3 4 5

  edit 2: @okudum okuyorum oku'dan gelen bir mesaj:
  "derneği kuran şahıs ilgi görmek için çocuğunu kullanan vasıfsız bir ebeveynden başka bir şey değil bu arada. belirtmek istiyorum bu durumu. 4-5 yaşındaki çocuğun eline uğraşmamak için tablet verip, ondan sonra çocuklarım kötü etkileniyor diye ağlamak youtuberlardan çok o ebeveynin suçudur. derneği kuran vasıfsız insan, para kazanmak için çocuklarını kullanan salih reis kanalındaki babanın bir farklı varyasyonudur. dernek de erhan nacar'ın tek isim olarak yürürsem kimse iplemez düşüncesiyle açtığı naylon bir dernek. daha 2-3 gün önce açılmış, herhangi bir faaliyeti vs. olmayan gereksiz bir yer. 3-4 gün sonra olaylar yatıştığında ortada kalmayacaktır eminim."

  edit 3: @elyn : ekşi sözlük ahalisi olarak bu girişime destek verelim. artık dönem onların dönemi dolayısıyla basite alınacak bir durum değil, üzerine gidilmeli. yeğenlerimin ellerinde telefonlar, sürekli bunları izliyorlar. idol olarak bunları görüyorlar. belki bundan bir gelişme çıkarsa diğer youtuberlar kendilerine bir çekidüzen verirler.

  danla biliç ve kerimcan durur mu yapıştırmışlar cevabı...
  --- spoiler ---
  "danla bilic ve kerimcan, enes batur ile kıyaslanmalarını doğru bulmadıklarını, enes batur’un küfürlü söylemlerinin çocuklara zarar verebileceğini ama kendilerinin bu şekilde davranmadıklarını söyledi."
  --- spoiler ---
209 entry daha