şükela:  tümü | bugün
20 entry daha
 • bakınız şurası çok net,
  şu “hükümet devlettir, hükümet kutsaldır, hükümet döver de söver de” anlayışının değişmesi lazım.

  hangi iktidar, hangi parti, hangi görüş olursa olsun.

  hepsinden önce dindar vatandaşların bu konuda değişmesi lazım. hani kuran okuyan, allahtan başka ilah tanımayan vatandaşlar var ya, hah işte onların.

  hükümet kutsal falan değildir.

  hükümet devlet de değildir.

  hükümetler gelip geçicidir, halk kalıcıdır.

  hükümetler, bizim oylarımızla seçilen, bizim maaşlarımızdan, harcamalarımızdan toplanan vergilerle maaş alan, bize hizmet için yemin etmiş insanlardan oluşur.

  hükümetler, halktan korkmalıdır. hem de çok fena korkmalıdır. tam tersi olmamalıdır. tam tersinin olduğu yerde ilerleyen medeniyetten, demokrasiden, kalkınmadan, sosyal toplumdan bahsedilemez.

  bu noktaya ulaşmak çok zor değil gibi gözükse de bizim için, maalesef henüz zor hacı. biatçı kültürden gelen, bencil, bana dokunmayan yılan bin yaşasıncı zihniyette bunun oturması belki onyıllar alacaktır. umarım da olur.

  iki felaket, iki örnek:

  g. kore feribot kazası sonrası su şişesi fırlatılan, istifa eden başbakan, tokat yiyen bakan,

  vs

  soma’daki maden kazası sonrası protesto eden vatandaşı tekmeleyen yusuf yerkel

  akabinde soma’nın seçimdeki oy oranlarını koymuyorum, zaten malumunuz.

  böyle olmaz.

  ben demiyorum sen de su şişesi fırlat ama sana iyi hizmet edemeyen kişilerden/kurumlardan şikayetçi oluyorsun, rezalet çıkarıyorsun, bunlardan birini neden protesto dahi edemiyorsun peki?

  etmeye kalktığımızda mayıs-haziran 2013’de ne vatan hainliğimiz kaldı ne teröristliğimiz. gezideki halkın isyan çığlığına hanginiz destek verdi? adım gibi eminim bu videodakilerin hepsi bize marjinal, terörist, sorosçu oç diye sövüyordu o zamanlar.

  ben bu satırları yazarken hiç hakaret etmememe rağmen başıma bişey gelebilir diye korkuyorsam, bu bizim ayıbımız değil de nedir?

  kısacası bu adamlara acımayın. samimi söylüyorum.

  bu adamlara acıyarak iyilik yapmıyorsunuz.
  acıyıp faturasını ödeseniz, yarın sizin davanız olsa gelmez bu adamlar. kolaya alıştırmayın şunları.

  bazı insanlar zor yoldan öğrenmek zorundadır. bu zorlukları yaşayacak, bu acılardan geçecek ve bilinçli insan olmayı öğrenecek.

  koyun sürüsü olarak kalmak yerine.
55 entry daha