şükela:  tümü | bugün sorunsallar (8)
136285 entry daha
 • bugün avm’de sarışın küçük bir kız çocuğunun babalarıyla oyun oynayan çocukları izlediğini gördüm. hüzünlü bakıyordu sanki. kendisinde olmayan bir şeyi izliyor gibiydi. yanına usulca yanaştım beraber oynayalım mı dedim. biraz buruk bir şekilde olur ama anneme sormam lazım, dedi. hadi beraber soralım, dedim. annesi de thy bürosundan bilet kestiriyormuş. selamlaştık, kızınız yalnız kalmış sanırım benim de canım sıkıldı siz işinizi halledene kadar beraber oyun oynamak istiyoruz, dedim. kadıncağız durumu hemencecik anladı. olur tabii siz oynayın ben bakıyorum buradan, derhal yanınıza geleceğim falan dedi.

  biz, elif ile beraber biraz oyun oynadık. o esnada biliyor musun, ben şehit kızıyım ama hiç ağlamıyorum, ama babamla oyun oynamayı çok isterdim dedi..

  sözlük, kalbim eridi resmen.orada ruhum çıktı vücudumdan.

  ben orada bir şeyler dediğimi hatırlıyorum ama ne dedim bilmiyorum.

  kızımızın annesi geldi sohbet ettik biraz. eşi, hamileyken şehit olmuş. elif babasını hiç görememiş. küçüklüğün burukluğunu hissetmiştim. imrenerek bakıyordu sanki babasıyla oynayan çocuklara.

  halen kendime gelemedim. o yavrucağın o durumda olmasında kimin ufacık hakkı varsa gün yüzü görmesin. allah, teröre-teröriste destek veren, yardım eden, sempati duyan, dolaylı yollardan katkısı olan kimseye kolay ölüm vermesin.

  yakın zamanda ayrıldığım mesleğim geliyor aklıma.. acaba ben de bir kız çocuğunun babası olsaydım.. arkamda böyle bir eş böyle bir çocuk bıraksaydım..

  allah’ım, her şeyin hayırlı olanını ver..

  edit: arkadaşlar, küçüğümüze bir takım hediyeler alıp ziyarete gittik. neredeyse komşu sayılırız. artık abileri var elif’in bol bol görüşüceğiz.

  iyi dilekleriniz için sonsuz teşekkürler.:)
1585 entry daha