şükela:  tümü | bugün soru sor
9 entry daha
 • artık kesin kanaat getirdim, bu beşiktaş taraftarlarının zeka seviyesi 5 yaş. neden 5 yaş diyorum, çünkü 5 yaşındaki çocukların psikolojik profili aşırı hayal gücü ile desteklenen hikaye uydurma ve yalan söyleme güdüsü ile beraber gelen bu uydurdukları hikaye ve yalanlara ilk başta kendilerinin inanıp doğru kabul etmesidir. çoğu 5 yaş civarı çocukta bu davranış gözlemlenir.

  işte beşiktaş taraftarları da aynen böyle. önce bir yalan söylüyorlar, sonra bu yalana kendileri inanıp doğru kabul ediyor ve önlerine gelen her yerde söylüyorlar/yazıyorlar. yani 5 yaşındaki çocukların psikolojik profiliyle beşiktaş taraftarlarının psikolojik profilleri örtüşüyor.

  bunun benim karşılaştığım ilk tezahürü mesela "galatasaray şampiyon olmak için ankaragücü'ne 8 atmak zorundaydı, 7 atsalardı biz şampiyon oluyorduk" yalanlarıdır. yıllarca bu yalanlarıyla savaştım, durumun öyle olmadığını, galatasaray'ın zaten 2 averajla önde olduğunu, 1-0 yense bile, beşiktaş 4 farklı kazanmadığı sürece galatasaray'ın şampiyon olacağını anlatamadım, beni yalancılıkla suçladılar*. allahtan teknoloji gelişti, internet yaygınlaştı da tff.org'a girip 29. hafta puan ve averaj durumunu göstererek suratlarına çarpabiliyoruz artık bu yalanlarını. arkasından "kardeşim, diyelim 8-0 değil de 1-0 bitti o maç, siz kendi maçınızı 4-0 kazanacağınızdan nasıl bu kadar emin olabiliyorsunuz, yoksa şike mi yaptınız?" diye sorulduğunda da suratlarının aldığı hali görmek cidden paha biçilemez.

  şimdi de yeni yeni yalanlar türettiler. bunlardan biri "biz namoğlu istifa derken siz onu koruyordunuz, müstehak size" yalanı. biz galatasaray taraftarları hiçbir zaman yusuf namoğlu'nu korumadık, ayrıca sizin ucuz oyunlarınıza düşmeyecek kadar da akıllıyız. siz "namoğlu istifa" dediğinizde biz "neden sadece namoğlu istifa ediyor ki, tff tüm kurullarıyla beraber toptan istifa etsin. buna namoğlu da dahil, siz buna var mısınız?" dedik ve alayınız ölü taklidi yaptınız. çünkü amacınız üzüm yemek değil, bağcıyı dövmek amiyane tabirle. peki biz bunu yer miyiz? yemiyoruz tabi ki ancak siz arsızca yalan söylemekten ve sonra bu yalana kendiniz inanmaktan geri duramıyorsunuz. sanki gerçekten böyle bir durum varmış gibi her yerde öne sürüyorsunuz.

  bir diğer yalanınız da bu. ne fatih terim ne de başka bir galatasaraylı lig devam ederken ve biz öndeyken play-off getirildiğini iddia etmedi hiçbir zaman. ne daha öncesinde ne de daha sonrasında uygulanmayan bu sistemin birden bire getirildiğini, kimseden fikir alınmadığını ve ligi 9 puan önde bitirmemize rağmen bu puan farkının yarıya indirilerek yeni bir 4'lü lig usulü turnuva yapıldığını, bu nedenle de iki defa şampiyon olmak durumunda kaldığımızı söylediler. ancak siz yine 5 yaşındaki çocuklar gibi davranıp bu sözleri "biz öndeyken play-off getirildi" olarak algılamak istediniz, böyle söylendiğine dair bir yalan uydurdunuz, ardından bu yalana kendiniz inandınız ve her yerde de bu gerçekmiş gibi söylüyorsunuz/yazıyorsunuz. ama daha önce de dediğim gibi, allahtan teknoloji gelişti, yapılan her konuşma neredeyse videoya alınıyor ve ulaşmak kolay da o yalanlarınızı yüzünüze vurabiliyoruz.

  biz yalanlarınızı yüzünüze vuruyoruz da, sizin ar damarınız çatladığı için gram utanmıyorsunuz. işte asıl o çok üzücü...

  tanım; olmayandır.

  edit: imla vs.
75 entry daha