şükela:  tümü | bugün sorunsallar (2)
489 entry daha
  • yenilerde ilk arabamı aldım. istesem daha önce de alabilirdim. yeni almamın sebebi, arabaya tutkumun olmaması. şu an bile araba benim için, mecburen kullanılan bir nesneden öteye gitmiyor.

    araba alma motivasyonum, seri bir şekilde ulaşım yapmak. çok gezen biri değilim ama gün içerisinde birkaç yere uğramam gerekebiliyor.

    ikinci nedenim pratik yapmak. herkes araç sahibi olmak zorunda değil ama bence herkes iyi derecede araba sürmek zorunda artık günümüzde. bunu da kendi aracımla yapabileceğimi biliyordum.

    araba sahibi olmanın en iğrenç taraflarına gelince... birçok medeniyet düşmanı ile aynı trafikte sinir harbine girmek. diğeri de sürekli araba bakımı ile alakalı şeyler peşinde koşmak. sanki bebek sahibi olmuşsun da sürekli hastaneye gidip geliyorsun.

    pek dile getirmek istemediğim motivasyon ise dış kaynaklı. kadınlar... ne var bu otomobillerde de, gözüne far tutulmuş tavşan gibi apışıp kalıyorsunuz? benim motivasyonum, lüks araba karşısında eriyen kadınlar değil, ola ki aile kurarsam lazım olacak diye otomobillerle bağımı sıkı tutmaya çalışıyorum. keşke arabadan nefret eden biri girse hayatıma da bisiklet sürsek. otomobil rezillik ya.
174 entry daha