şükela:  tümü | bugün soru sor
4 entry daha
  • işe başlanılan yerde tanıdık insanlar varsa, ilk günlerin elem derecesi düşük olur. ama her zaman yanıbaşınızda eski simalar yer almayacaktır, yalnız kalacak, başınız dara düşecek, ne yapacağınızı bilemez de olacaksınızdır ister istemez. işte o anlarda herkes için yeni olduğunuzu bir kez daha anlayacak, istenmeyen ve hatta nefret edilen kişi etiketini söküp atamayacağınızı düşünecek, ardınızdan kıkır kıkır gülen yüzlerin çoğaldığına inanacak ve zeminin dibine geçmek isteye isteye o pürüzlü introları atlatmaya çalışacaksınızdır.
    aslında tüm bunlardan daha da kötüsü; işe başlangıç yapılacak günün önceki gecesinde yataktaki ızdırabınız, sabah kalktığınızda yaşamanın ne kadar büyük bir eziyet olduğunu bir kez daha kabul ettiğinizdeki ruh yorgunluğunuz ve binaya girene kadar kafanızda büyütüp büyütüp midenizi hasta eden paranoyalarınız, kuşkularınız, korkularınızdır.
    yeni iş ortamında yaşanabilecek hiç bir sıkıntı, kendi yalnızlığınızda ürettiğiniz komplo teorilerinden daha yaralayıcı ve bunaltıcı olamaz.
49 entry daha