şükela:  tümü | bugün
215 entry daha
  • karamsar bir insanım. yorumları okuyunca aleyna kızımız acaba neler saçmalamış diye merak ettim ve konuşmasını dinledim. felaket bir konuşma bekliyordum fakat ben bile abartılacak bir şey bulamadım. hatta tam aksine, teşekkür konuşmalarında basmakalıp laflarla ezberledikleri metinleri okuyan insanlardan çok daha anlamlı ve derin konuşmuş.

    aleyna bir kimlik bunalımı geçiriyor doğru, anlatmak istediklerini kelimelere dökmekte zorlanıyor doğru, biraz değişik birisi o da doğru. fakat biraz gömmeye ara verip kızın demek istediği şeyi anlamaya çalışırsanız ölmezsiniz. aleyna diyor ki:

    "14 yaşında şöhret oldum. yaşıtlarım çocukluğunu yaşarken ve pembe kıyafetleriyle gezerken ben boyumdan büyük işlerle kalktım. çocukluğumu yaşayamadığım için sizin karşınıza pembe kıyafetli ve oyuncak ayısıyla oynayan aleyna olarak çıktım. kendime böyle çocuksu bir dünya yaratmaya çalıştım. bu yüzden belki de üzüntülerimi ve mutluluklarımı çok dengesiz yaşadım. sizin gördüğünüzden çok daha fazlasını içimde yaşıyorum. bugünden sonra büyümüş bir aleyna olarak karşınızda olmak istiyorum. bu yeni aleyna belki pembe kıyafetler giymeyecek ama içindeki çocuğu da kaybetmeden daha olgun bir olmaya çalışacak. bana destek olan herkese çok teşekkür ederim.”

    bu konuşmanın neresi abarttığınız kadar anlamsız? neresi saçmalık?
328 entry daha