şükela:  tümü | bugün
10 entry daha
 • olayı yapanı bizzat tanıdığım kendi ağzından da olayı dinlediğim için özet geçeyim.

  konuşmak için mikrofona basılan tuşun tetiği parmağı kaldırınca geri kalksa da içendeki mekanizma bozuk olduğu için basık kalıyor bu sebepten anlayamıyor ekip.

  işin güvenlik kısmına gelirsek 10.000 feet üstünde geçiyor sohbet muhabbet bu da kurallara uygun. keza yapmaları gereken kontrolleri de pas geçimiyorlar hocam 20 bin şimdi şeklinde rvsm kontrolünü bile muhabbetin arasında kaçırmıyorlar. 7 dakikadan fazla süren bir iletişim kuramama da yok dolayısıyla loss com prosedürlük bir durum da yok. özetle ekibin pek bir suçu yok teknik hatadan dolayı olan şanssızlık. tabi frekansı blokladıkları için problem oluşuyor ama teknik hatadan kaynaklı. ölümcül durum falan yok özetle abartmayın boşuna. arada frekansın kendiliğinden bozulduğu durumlar da oluyor. 3 dakika bloklanmasıyla pek bir şey olmaz

  pilotlar nasıl muhabbet ediyor kısmına ise 2 metrekare yerde 10 saat 2 erkek dip dibe sanat tarihi konuşacak değiliz herhalde karı kız muhabbetine geliyor konu ister istemez. ve özel hayat dolayısıyla kimseyi ilgilendirmez bu muhabbetler.

  edit 142: neden 121.5 i dinlemiyolar sorusuna cevap vhf1 basık kaldığı için vhf2nin sesi kısılmış oluyo duymuyolar

  diğer merak edilen soru ceza almadılar gayet olabilecek bi şanssızlık pilotların suçu yok. sizin ilginizi çeken karı kız muhabbeti eğlenin işte. adam ev taksidine girdimi anlatsa ilginizi çekmezdi bu kadar.
78 entry daha