şükela:  tümü | bugün
42 entry daha
  • simpsons ve family guy gibi aileyi anlattığını iddia edip de aslında abartılmış, sulandırılmış bir tablo çizen, fazla gerçekçi olmayan yapımlardan sonra gerçekten aileyi anlatan ve bunu yaparken de hiç abartıya kaçmamasına rağmen gayet komik olabilen güzel bir yapımdır.
    aile dediğin tam olarak budur. amerika'da geçmesine rağmen türkiye'deki çoğu insan kendi hayatından pek çok kesit bulabilir içerisinde. bu diziyi izledikçe fark ediyorum ki hayatımızdaki pek çok şey aslında düşündüğümüzden de evrenselmiş. dünyanın öbür ucunda da olsa insanlar bizimle benzer şeyleri yaşayabiliyor.
    ha bu arada üstte yazdıklarımdan diğer iki diziyi beğenmediğim sonucu ortaya çıkmasın. sadece bu dizi onlardan çok daha güzel bir gözlem yeteneğiyle yazılmış bence. kişiler, diyaloglar çok daha gerçekçi. tabi insanlar bir çizgi diziden gerçekçilik beklemez çoğu zaman, sadece benim dikkatmi çeken nokta bu kısımla ilgiliydi.

    aslında üstte bahsettiğim noktayı gözlemlemek için diziyi seyretmeye bile gerek yok. sadece dizinin giriş bölümünü izlemek bile yeterli bence. öyle güzel bir girişi var ki, bir erkeğin hayatında geçen aşamaları o iki dakikalık jenerikte harika bir şekilde özetlemişler. insan her izlediğinde vay anasını diyor. biz de mi bunları yaşayacağız acaba zamanla? sonra fark ediyorsun ki, jeneriğin yarısına kadar gelmişsin bile kendi hayatında.
57 entry daha