şükela:  tümü | bugün
43 entry daha
  • sokakta bedava “şerbetli lokma” dağıtılan bir ülkede, aslında iyi pazarlansa ve doğru fiyat politikası uygulansa, donut da tutar. şekerli hamurişi sevmeyen bir ülke değiliz, türk milleti şerbetli lokmaları tabak tabak götürüyor.

    elalemin ülkesinde donut 1 dolar. türkiye’de onu 1 tl’ye satarsanız olur, 2 tl’ye satarsanız belki yine alıcı bulur. sosyete donut’çısı bile açsanız, kesinlikle 3 tl etmemelidir. maliyeti aslında 1 tl bile etmez. “12 tanesi 10 tl”den satılsa, millet kutu kutu alır.

    çikolatalı donut bence türk damak tadını bozmaz. triple chocolate olsa tam orgazmik. hem hamuru, hem de üst kaplaması çikolatalı olacak, hem de üzerindeki çikolata parçacıkları sayesinde triple olacak. jöleli, pudra şekerli, reçelli-marmelatlı versiyonları türkiye’de tutar mı emin değilim, piyasa araştırması yapmak lazım.

    kahvenin yanında iyi gidiyor, yalnız başına da tüketiliyor. sağlıklı bir yiyecek değil, çok şekerli. donut’ın yanında başka şeyler de satılırsa, kruvasan sandviç ve hash brown gibi, çay kahve ve meyve suyu falan, o zaman iyi olur.
964 entry daha