şükela:  tümü | bugün
5 entry daha
  • şiddetli baş ve boyun ağrılarım yüzünden geçen sene gittiğim nörolog bende kaygı bozukluğu olduğunu söyleyip antidepresan (bkz: duloxx) vermişti ama ilacın yan etkileri 2-3 gün boyunca devam ediyordu bu yüzden kullanmayı bırakmıştım. uzun yıllardır içinde bulunduğum depresyonum ve kaygı bozukluğum, 25 yaşımda mühendisliği bitirme senemde hayatımı artık yaşanmaz hale getirince psikiyatra gitmek zorunda kaldım. psikiyatr ın verdiği ilk antidepresan (bkz: citoles) uyku yaptı, ikincisi ise (bkz: prozac) huzursuz etti. duloxx dahil bunların hepsinde seratonin varmış ve kimi insanda diş sıkma, kimisinde mutluluk, kimisinde daha fazla stres, kimisinde ise uyku yapıyormuş. verdiği iki ilacın faydasını uzun zaman kullandıktan sonra görebileceğimi söyledi ama bu aynı zamanda benim bitirme senemi riske atmam demek. oysa ben sadece içinde bulunduğum dönemi başarıyla atlatıp iyi bir ortalamayla mezun olmak istiyorum. bu yüzden ilaçları bıraktım.

    3-4 ay önce bir fotoğraf çekimi sırasında hasta olup her tarafım ağrıyınca aile hekimine gitmiştim. faranjit olduğumu söyledi ve ağrılarım için dexpass efervesan 50/300 mg verdi. ilacı ilk kullandığım günlerde çok mutlu olduğumu, kendi kendime sebepsiz güldüğümü, çalışma sandalyemde dönmenin bile bana komik geldiğini fark ettim. bütün ağrılarımı aldı ayrıca ferahlık veren güzel bir tadı var.

    antidepresanların beni kısa vadede verimsizleştirmesinden dolayı kullanmayı bırakıp, her gün dexpass almaya başladım. bütün stresimi, kaygılarımı, karmaşık içinden çıkamadığım düşüncelerimi ve bunlardan dolayı yaşadığım şiddetli baş ve boyun ağrılarını alıyor, keyiflendiriyor, zihnimi açıyor ve beni sakin, huzurlu bir insan yapıyor.
2 entry daha