şükela:  tümü | bugün soru sor
356 entry daha
 • başa edit: hastalığımızın virüsü h1n1 - diğer bilinen adıyla domuz gribi

  çevre ülkelerde de etkili

  swine flu causes death of two people in past two days - agenda.ge
  dec 25, 2018 - swine flu (h1n1) has caused one more death in georgia.

  flu in georgia: school semester postponed, 640 being treated in ...
  22 hours ago - according to official data 10 have lost their lives to the swine flu. ... been yet confirmed in a lab that the reason of the deaths was also swine flu.

  two people died from influenza virus - ajaratv
  dec 25, 2018 - yesterday one woman died in batumi. against this ... according to him, the death was caused by the high risk group patients. according to the ...
  ----------------------------------------------------

  şimdi gelelim korunma ve tedavilere

  korunmanın iki-üç basit yolu var

  1) aksırıp tıksıran insanlardan kendinizi izole edin (havadan bulaşma)
  2) elinizi burnunuza ve gözünüze sürmeyin (3'ü yapmamışsanız). açıklama, grip, nezle gibi hastalıkların virüsleri vücut dışında 4-6 saat kadar aktif durumda olurlar. bu süre zarfında hasta birinin bulaştırdığı virüsler elinizle dokunduğunuzda sizin derinizin üzerinde bulaşma potansiyeli ile konaklamaya başlarlar. burun veya göz çevresindeki deriden içeri girerlerse hasta olursunuz. o yüzden hepimizin bilmeden yaptığı elini suratımıza dokundurma hareketi büyük risktir. sabunlu su ile bu virüsler kolayca imha edilir.
  3) elinizi sık sık sabunla yıkayın (temasla bulaşma)

  vücut direnci için:

  kışın d vitamini eksikliği bağışıklığınızı bozar

  devit-3 gibi takviyeleri her ay veya 2 ayda bir, birer ampül kırıp içerek halledebilirsiniz. d vitamini sandığımızın aksına c vitamininden daha çok işe yarar. c vitamini tamir edicidir, bu doğrudan duvar örüyor.

  ekleme:

  eğer serum takıldığında ayağa kalkıyorsanız aslında yeterince iyi beslenemiyorsunuz veya vücudunuz yeterince iyi şekilde besinleri alamıyor demek olabilir. hastaneye kadar gidip sefalet yaşayacağınıza, neticede taktıkları serumda mucize bir ilaç yok, mikropları öldürmüyor, elektrolit dengenizi iyileştiriyor, ağrı kesici eklemişlerse biraz ateş düşürüp ağrı kesiyor)

  1. kemik suyuna çorba yaptırın/için (kemikleri 4-5 saat kaynatsınlar sonra o suya sevdiğiniz sebzelerden çorba yaptırın, çok fazla şehriye vs. koydurtmayın)
  2. azar azar ceviz, fındık
  3. limon suyu ve elma sirkesinden tonik. yarım limon suyu, 2 yemek kaşığı sirke üzerine de 6 bardak su ile karıştırtıp bir tutam tuz ekletin. susadıkça bunu pipetle için

  bunları yapın vallahi oric doğru söylemiş dersiniz
218 entry daha