şükela:  tümü | bugün soru sor
2 entry daha
 • 2015 yılında türkiye'nin doğusunda ordulaşan pkk'yı kazımış, 15 temmuz ihanetinde kafasında silah varken vatanı satmamış, fırat kalkanı harekâtı ile abd'nin koridorunun önünü kesmiş, zeytin dalı harekâtı ile bu koridoru hayale dönüştürmüş, katıldığı her davette konferansta türkiye'nin doğu akdeniz'deki hakkını israil, mısır, yunanistan, ab ve abd'ye meydan okuyarak koruyan; fırat'ın doğusunda rusya ve iran ile politika uygulayıp abd'ye diz çöktüren, genelkurmay başkanı olduğu andan itibaren kosova'dan başika'ya kadar askeri üslerimizde atatürk ağırlığını vurgulatan, hatta göreve atatürk'ün sözleri ile başlayan ama bunlara rağmen particilikten kafayı bozmuş, medya tarafından kukla gibi yönetilenlerin eleştirdiği milli savunma bakanı hulusi akar'a bağlı türk ordusu tarafından yapılacak, sınır olduğumuz üç denizde gerçekleşecek olan tatbikattır.

  temmuz ayında abd, israil ve yunanistan akdeniz'de ortak tatbikat yapmışlardı. yine aynı şekilde kasımda güney kıbrıs, yunanistan ve mısır bir tatbikat yapmış abd tarafından desteklenmişlerdi. son olarak yunanistan ordusu ile amerikan ordusu 2 gün önce "büyük iskender" adını verdikleri bir tatbikat yapacaklarını açıkladılar. hemen akabinde türk ordusu üç denizde birden "mavi vatan" tatbikatını duyurdu. çok büyük bir tatbikat olacak. çok güzel bir mesaj ve karşılık olacak.

  doğu akdeniz'de türkiye'nin hakkı yenilmeye çalışılıyor. inanılmaz bir doğal gaz mevcut orada. türkiye hakkını kimseye yedirmemek için uğraşıyor.

  bu konuyu yazmıştım: (bkz: doğu akdeniz'de savaşın gümbür gümbür gelmesi)

  462 bin kilometrelik alanda yapılacak tatbikattır aynı zamanda bu tatbikat. yunanistan'ın "türklere ait değil." dediği bölgeleri de kapsıyor. 27 şubat - 3 mart arasında yapılacak olması doğu fırat'ta olacak harekâtı da hatırlatıyor. türkiye büyük ihtimalle bu tarihte fırat'ın doğusunda harekât yapıyor olacak. bununla birlikte üç denizde, 462 bin kilometrelik alanda bütün kuvvetlerin katılımıyla bir tatbikat inanılmaz olacaktır. türk ordusunun kuzey ırak'ta 10 mart 2018'den beri operasyon yaptığını da hatırlatmak gerekiyor. yani sınırlarımızın %85'inde türk ordusunun birçok ülkeye karşı olduğunu görmek mümkün olacak şubat sonunda.

  türkiye'nin bölgede sürekli etkinliği vardı fakat bu etkinlik 2002'de akp'nin seçilmesi ile düşmüştü. 2011'de de yerin dibine girmişti. 2016'dan beri freni patlamış kamyon gibi türkiye. bakalım kimleri ezecek.

  "duvara çarpmasın?" diyen türkiye düşmanları da olacaktır. duvarı da parçalar geçeriz, sorun yok.
31 entry daha