şükela:  tümü | bugün
39 entry daha
  • bizim lojmanda çok sevdiğim bir arkadaşım/abim vardı. bir süre eşiyle farklı şehirlerde yaşamak zorunda oldukları için de yalnızdı burada. aşağı yukarı bir yıl boyunca en yakın arkadaşım oldu, çoğu zaman yemeği dahi beraber yerdik falan filan. uzun lafın kısası, yediğimiz içtiğimiz ayrı gitmezdi. dört beş ay önce arkadaşın eşi ve çocuğu da geldi, aile tamamlandı. eşiyle de tanıştım sonra, şeker bir insana benziyor evet ama haliyle eskisi kadar sık görüşemez olduk.

    neyse efem, kaseti fast forward tadında şimdiki zamana alalım. dün gece arkadaşımın eşinin whatsapp'ında bir hikaye gördüm. bunlar dört beş evli çift toplanmışlar, arkadaşımın doğumgününü kutluyorlar, abla bir de alta şunu yazmış: "iyi arkadaşlar, güzel çiftler toplandık".

    az önce arkadaşıma mesaj atıp doğumgününü kutladım, bir de sordum hayırdır hacı çağırmamışsın diye yarı şaka yarı ciddi takıldım. o da "bizde durum artık maalesef böyle gardaş" yazdı geri. gardaşını sikeyim dedim, çıktım whatsapp'tan.

    evet gardaşını sikeyim amın evladı.

    kısa bir not yazmam lazım galiba: aynı arkadaş bana defalarca asla evlenme, çocuk olmasa şu an boşanırım diyen biri. senin cibiliyetini de ayrı sikeyim gardaş.
104 entry daha