şükela:  tümü | bugün soru sor
3 entry daha
 • iklim değişikliğinin etkilerinin görüleceği civ 6 paketi. sadece diğer milletlerle değil çevreyle de mücadele edilecek. oyundan bazı başlıklar;

  - world congress geri dönüyor.
  - world climate haritasından iklim değişikliklerini takip edebileceksiniz.
  - diplomatic favor ve diplomatic victory var.
  - nehirlerin, çöllerin, volkanik dağların isimleri gözükecek.
  - fosil yakıtları çok kullandığınızda ya da diğer devletler kullandıklarında sonuçları herkesi etkileyecek (su baskınlarının artması gibi).
  - su baskınları, deprem, volkanik patlamalar olduğunda dünya kongresini toplayıp yardım isteyebileceksiniz. afetlerden etkilenip yardım isteyenlere de yardım ettiğinizde diplomacy favor kazanabileceksiniz.
  - su baskını ilk başta zarar verse de sonra toprağın verimliliğini arttırıyor. ayrıca nehirde baraj kurabileceksiniz. ileride de barajlar hydroelectric power plant olabilecek.
  - fırtınalar var. çöle yakın yerde iseniz kum fırtınalarından etkileniyorsunuz. karlı alanda ise kar fırtınaları olacak.
  - rusya'ya özel: rus topraklarına saldırdığınızda askerleriniz kar fırtınasından etkilenecek (ama rus askerleri etkilenmiyor).
  - afetler şehrinize çok yakın olduğunda şehrinize ya da ünitelerinize zarar verebilecekler. yaralı askerleriniz su baskına denk geldiğinde ölebilir ya da misyonerleriniz volkanik patlamada ölebilir. bu olayları world climate haritasından takip edebileceksiniz..
  - wonder'lar afetlerden etkilenmiyor.
  - afetlerin seviyeleri var. seçebiliyorsunuz.
10 entry daha