şükela:  tümü | bugün
352 entry daha
  • kesinlikle pahalı olmasıdır.

    evet waffle, son dönemdeki lokmalar ve hatta bazı sütlü tatlılar vb. donut’a alternatif olabilir, hatta artık insanların damaklarında yer ettiği ve dolayısıyla alışkanlık olduğu için donuta göre birkaç adım ilerde de olabilir ama tek başlarına donutun tutmama nedeni olamazlar.

    sonuçta dünyanın her yerinde olduğu gibi tatlı gıdalar seviliyor türkiye’de de, yeni bir tatlıya her zaman yer var doğal olarak. zaten, donut dediğimiz türk damak tadını zorlayacak fantastik bir tatlı değil, hamur ve çikolata/karamel vb. kombinasyonundan oluşan birşey genel olarak, yani tat bakımından da tutmamasını gerektirecek bir sebep yok.

    dolayısıyla, donutun tutmama nedeni türkiye’deki manasız derecede yüksek olan fiyatıdır. evet, türkiye’de genelde yurtdışında ortalama bir ürünü getirip premium gibi pazarlama alışkanlığı var açgözlü ihhalatçılarımız sağolsun ama bu bazı şeylerde tutmuyor işte. donut’ta da tutmuyor, ne kadar süsleseniz de ortalama franchiseları alıp getirip türkiye’de premium sunmaya çalışsanız da donut ucuz bir tatlıdır kardeşim, fakir dostudur. bunu asla donut’u aşağılamak için söylemiyorum, ama görüntüsü de yıllardır bunu yeme kültürü de böyledir. donut 6’lısını 5 dolara 12’lisini 8 dolara alıp kutuyla evine/işyerine götürdüğüm, sonra da kahveyle yumulduğun bir yiyecektir. ha sen ben bunu premium yapacağım tanesini 5-6 liraya verceğim diyorsan (ki bu benim gördüğüm 2 sene önceki fiyat), o zaman kusura bakma ama artı değer katacaksın, ne biliyim en azından bir iyi çikolata kullanacaksın; glikoz şurubu kullanmayacaksın. yok ben glikoz şurubuna da basarım size de bunu premium bir amerikan tatlısı diye itelemeye çalışırım dersen güzelim donut’un potansiyelini bitirirsin ülkede.

    kısacası, donut, türkiye’deki açgözlü ve pazarlama/ürün yönetimi bilmeyen ithalatçıların saçma fiyat politikalarına kurban gitmiştir. adam gibi bir fiyata satılsa eminim ki sağlam bir yer edinebilir kendisine türkiye pazarında.
650 entry daha