şükela:  tümü | bugün
11 entry daha
 • sildenafil nam-ı değer viagra

  bunun kardeşleri de mevcut tabi tadalafil avanafil vardenafil hatta bunlar için tus çalışan arkadaşlar tadalafil balayı, sildenafil düğün gecesi, avanafil için ise tek gecelik benzetmeler de yapmaktadır.(bkz: tıpçı esprileri)

  bu ilaçların grubu periferik etkili vazodilatör olup fosfodiesteraz-5 inhibitörleridir. yani, fosfodiesteraz-5 (pde-5) enzimini inhibe ederek siklik gmp (cgmp) yıkımını engeller. ereksiyon güçlüğü yaşayanlara yardımcı olurlar. ama eğer bir uyarı yoksa da buna sebep olmazlar durduk yerde, yani bir uyarıcı olmaktan ziyade, uyarıyı güçlendirmektedirler.

  şimdi biraz hikayesinden bahsedelim, aslında sildenafil, pfizer tarafından, pulmoner hipertansiyon ilaçı olarak üretilmiştir ki hala pediatrik hastalarda bu sebeple kullanılmaktadır. bir yan etkisi olarak da erektil disfonksiyon hastalarına yardımcı olduğu gözlenmiş ve bunun üstüne çalışmalar tamamen başka bir yöne kaymış. anlayacağınız aslında olaylar tamamen başka bir konu üstüne çalışırken, daha mühim bir konuya dönmüştür. swh.

  şimdi gelelim, hayat kurtarma kısmına

  sildenafil, nitrovazodilatatörler ile birlikte asla alınmamalıdır. aşırı cgmp birikmesine bağlı ölümcül hipotansiyona sebep olabilmektedir. nitrovazodilatatörlerle, sildanafil tahmininizden çok daha fazla yan yana gelmektedir, çünkü bunlar 50-60 yaşlarında hipertansiyona sahip hastalar tarafından kullanılmakta olan ilaçlardır.

  kıssadan hisse, eğer bir ilaç kullanıyorsanız, mutlaka ama mutlaka doktorunuza bundan bahsetmeyi unutmayın.

  edit: 2021 mart tus sorusu olmuş, bunu kutlamak için güzel bir görsel iliştirmek de bana yakışır.görsel
21 entry daha