şükela:  tümü | bugün sorunsallar (1)
6 entry daha
  • hay amk ne çok seviyorsunuz komplo teorilerini. sizin zekanızın yetmeyip yapamayacağınız işleri bir başkası gerçekleştirince hemen proje oluyor.

    edit: uyku sersemiyle yazmıştım, biraz daha kafalarına soka soka anlatmaya çalışalım.

    demokratik, laik devlet kurmasından dolayı atatürk’ten nefret edip ingiliz projesi, mason olduğunu öne süren zevat şunu bilsin ki (her ikisini diyen ne gariptir ki aynı kişiler) eğer osmanlı yıkılmasaydı osmalı’yı batılılar iliğine kadar sömürürlerdi. adamlar osmanlı’nın yıkılmasını neden istesin? o dönemde osmanlı’nın kaybettiği ortadoğu topraklarını alabilecek asker, mühimmat sayısı zaten kalmamıştı. üstüne üstlük baba gibi kapitülasyonları vardı, ekonomik anlamda osmanlının elinde kalan son toprak parçasını bu sayede sömürebilirlerdi. ingilizler eğer ellerinden gelebilseydi atatürk’ü anadolu’ya çıktığı gibi öldürürlerdi. onlar için sömürebilecekleri bir osmanlı bağımsız türkiye’den daha çok işlev görürdü. açın biraz tarih okuyun, belgesel izleyin ki beyniniz yosun bağlamasın.

    günümüzde batılıların en büyük yancıları zengin arap devletleridir. eğer türkiye teokratik bir devlet yapısında olsaydı emin olun bu durum çok daha işlerine gelirdi. zaten yakın tarihimize bakarsanız amerika’ya en çok yanlayanın, ilk yardımları, borcu alanın çok sevdikleri adnan menderes olduğunu görürsünüz.

    bunlara göre her şey komplo teorisi; illuminati, ingiliz derin devleti, masonlar, yeraltı şövalyeleri... dünyayı aslında illuminati yönetiyor ama bizim yaradanımız var, gün gelecek biz yöneteceğiz falan derler.
291 entry daha